Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Naturalna pielęgnacja twarzy - jak zacząć?

2017-04-24
Dostępne na rynku kosmetycznym produkty, mimo że pięknie pachną i mają wspaniałe opakowania, często zawierają w sobie chemię. Może ona powodować uczulenia i podrażnienia, nie dziwi więc fakt, że wiele osób poszukuje alternatywy w postaci naturalnej pielęgnacji twarzy. Coraz większa świadomość społeczeństwa sprawia, że kosmetyki naturalne cieszą się popularnością wśród konsumentów za sprawą tego, że produkowane są na bazie składników roślinnych, a nie chemicznych. Dla kogo taka pielęgnacja twarzy będzie najlepsza i gdzie kupić kosmetyki ekologiczne?

Naturalna pielęgnacja twarzy

Odpowiednia pielęgnacja twarzy to pierwszy krok do pięknej cery. By odpowiednio o nią zadbać, należy używać kosmetyków dostosowanych do wymogów rodzaju skóry, by dać jej to, czego dokładnie potrzebuje. Drogeryjne kosmetyki, szczególnie te bardziej profesjonalne, mają w składach substancje chemiczne, które zostały tak stworzone, by działać w określony sposób i zwalczać określone problemy skórne. Jednak nie na każdą cerę działają one tak samo dobrze, dlatego niektórzy postanawiają sprawdzić, jakie efekty osiągną, zmieniając kosmetyki na te naturalne. Naturalna pielęgnacja twarzy pociąga za sobą zmianę nawyków, jednak nie musi się równać całkowitej rezygnacji z używania kosmetyków. Istnieje bowiem wiele produktów o naturalnych składach, które dadzą świetne efekty. Naturalne maski do twarzy, sera, mydła i olejki do twarzy można kupić w sieci, na przykład w drogerii ekobieca.pl.

Jak zacząć przygodę z kosmetykami naturalnymi?

Pierwszym krokiem jest zmiana kosmetyków, jednak jeśli mamy w domu zapas drogeryjnych balsamów czy kremów, nie wyrzucajmy ich, tylko stopniowo zastępujemy tymi naturalnymi. Żeby przetestować naturalną pielęgnację twarzy, należy postawić na kilka najważniejszych produktów: mydło do oczyszczania, masło shea bądź inne oraz olejek, który posłuży jako płyn do demakijażu oraz środek nawilżający. Warto także testować maski z naturalnych składników oraz kremy.


Kolejny etap to nauka czytania składów kosmetyków, a raczej zauważania tych składników, które mogą szkodzić. W analizowaniu składów pomocne są specjalne strony internetowe, jednak z czasem łatwiej będzie wyłapywać na liście niepożądane substancje. To, czego powinniśmy unikać, to w szczególności: SLS, oleje mineralne, glikol propylenowy.
Minimalizm kosmetyczny to krok kolejny. Nie warto kupować kosmetyków na zapas, bo długo przechowywane mogą tracić ważność, a wtedy można je jedynie wyrzucić. Warto wiedzieć, co się ma w domu i zachować ład i porządek.
Nie warto wyrzucać tego, co się nie sprawdziło. Zawsze można znaleźć inne zastosowanie kosmetyku, który na nas nie zadziałał.
Ciekawym pomysłem jest własnoręczne robienie kosmetyków. Nie jest to trudne - wystarczy poszukać składników w kuchni lub zaopatrzyć się w półprodukty. Ciekawy wybór hydrolatów znaleźć można na ekobieca.pl.

U kogo najlepiej sprawdzą się kosmetyki ekologiczne?

Kosmetyki naturalne, odpowiednio dobrane do potrzeb cery, mają szansę sprawdzić się u każdego. Jednak zmianę sposobu pielęgnacji twarzy powinny przemyśleć szczególnie osoby:

  • z cerą trądzikową, tłustą. Naturalne ekstrakty mogą pomóc wyeliminować problem trądziku, a delikatne kosmetyki nie będą działać inwazyjnie i podrażniać skóry. Nie będą także zapychać porów.
  • z cerą wrażliwą, z tendencją do podrażnień. Jak w punkcie wyżej, kosmetyki naturalne są delikatniejsze od tych chemicznych, choć mogą wywoływać alergie, dlatego osoby z tendencją do alergii powinny uważnie dobierać kosmetyki i wykonywać testy na małym fragmencie skóry. Odpowiednio dobrane produkty mogą okazać się zbawieniem dla delikatnej skóry.

Naturalna pielęgnacja twarzy to trend coraz częściej promowany, jednak nie bez przyczyny - kosmetyki ekologiczne, w których zawarte są naturalne ekstrakty, w wielu przypadkach mogą być zbawieniem. Nie trzeba całkowicie rezygnować z kosmetyków dostępnych w drogeriach, można jednak połączyć jedne i drugie, mając na uwadze potrzeby naszej skóry.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel