Darmowa dostawa od 49,99 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bell Aztec Blue Mascara Tusz do rzęs Blue 01

Bell Aztec Blue Mascara Tusz do rzęs Blue 01

11,99 zł14,99 zł
1,71 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g

Czyszczenie i przechowywanie pędzli

( ilość produktów: 6 )

Pędzle to doskonały sposób aplikacji kosmetyków, jednak warto pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Czyszczenie i przechowywanie pędzli ma bowiem ogromne znaczenie dla zachowania ich w jak najlepszym stanie przez długi czas. Czyszczenie pędzli to konieczność po ich każdym użyciu, ponieważ dzięki temu zachowujemy higienę oraz zapobiegamy mieszaniu się kolorów, zwłaszcza w przypadku makijażu oczu. Pędzle do makijażu powinny również być odpowiednio przechowywane, co zabezpiecza je przed odkształceniem włosia, a tym samym pozwala na idealne wykonywanie makijażu.

Jak czyścić i przechowywać pędzle, aby służyły dłużej?

W czyszczeniu i przechowywaniu pędzli podstawowe znaczenie ma regularność. Wystarczy po każdym użyciu je delikatnie, ale dokładnie przepłukać pod bieżącą wodą. W razie konieczności można skorzystać z odrobiny mydła. Do czyszczenia można użyć silikonowej myjki i maty. W naszej drogerii znajdziesz również specjalny płyn do dezynfekcji pędzli, który usunie wszelkie bakterie, a tym samym zapobiegnie ich przedostawaniu się na delikatną skórę twarzy. Osoby, które systematycznie dbają o stan swoich pędzli, nie narzekają na pojawiające się zaskórniki czy wypryski. Bardzo ważna jest sztuka czyszczenia pędzli. Pod wodą powinno znaleźć się jedynie czyszczone włosie, należy unikać zamoczenia trzonka. Co ważne, dotyczy to także suszenia. Stawiając pędzel pionowo, narażasz go na rozszczelnienie i zniszczenie.

Suszenie pędzli i ich przechowywanie

Pędzle po umyciu powinny być suszone w warunkach zapewniających powrót do naturalnego kształtu włosia. Przydadzą się osłonki wielokrotnego użytku lub stojak do suszenia pędzli dostępny w naszej ofercie. Nie zaleca się także suszenia pędzli przy pomocy suszarki, czy układając akcesoria na grzejniku. Intensywne, gorące powietrze może zniszczyć delikatne włosie. Czyste pędzle warto chronić przed uszkodzeniami, ale także przed kontaktem z kurzem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że markowe, pięknie wykończone pędzle są doskonałym elementem dekoracyjnym łazienki, podkreślającym kobiecość i dbałość o siebie, jednakże nie jest to perfekcyjny sposób w kontekście higieny. Warto więc trzymać je w odpowiednim etui. Zadbaj o prawidłowe czyszczenie i przechowywanie pędzli, a posłużą Ci bardzo długo w niezmienionym stanie. Niezbędne do tego akcesoria znajdziesz w naszej ofercie.

pixel