Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nici dentystyczne

( ilość produktów: 25 )

Nici dentystyczne wspierają kompleksową higienę jamy ustnej, doskonale czyszcząc przestrzenie międzyzębowe. To właśnie w tych, niełatwo dostępnych szczoteczce do zębów, miejscach gromadzą się bakterie powodujące powstawanie szkodliwej płytki nazębnej. Regularne stosowanie nici dentystycznych pozwala uniknąć chorób zębów i dziąseł, dzięki czemu Twój uśmiech pozostanie piękny i zdrowy.

Dobre nici dentystyczne cechują się wysoką jakością wykonania. Są trwałe i mocne, bez przeszkód docierają do szczelin międzyzębowych. Duży wybór nici dentystycznych umożliwia Ci zakup produktów, które jak najdokładniej wyjdą naprzeciw Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Możesz zatem wybrać nici dentystyczne o właściwościach antybakteryjnych, wzbogacone o zawartość fluoru, wybielające albo miętowe – te ostatnie mają za zadanie odświeżyć oddech. Używanie nici dentystycznych jest wygodne i bezpieczne, warto zatem nie rezygnować z tego sposobu dbania o zęby i dziąsła, nie zapominając oczywiście o regularnym ich szczotkowaniu.

Najważniejsze zadania nici dentystycznej

  • usuwa resztki pokarmowe spomiędzy zębów dokładniej niż szczoteczka do zębów;
  • eliminuje osad nazębny – źródło powstawania próchnicy;
  • wspomaga walkę z chorobami dziąseł, próchnicą i nieświeżym oddechem;
  • wspiera walkę z nieestetycznymi przebarwieniami zębów.

Nitkowanie zębów nie powinno być trudne, a tym bardziej niekomfortowe lub bolesne. Ewentualne nieprzyjemne dolegliwości należy zgłosić lekarzowi dentyście, który może Ci pomóc także przy wyborze odpowiedniej grubości nici (jeśli np. Twoje dziąsła są wrażliwe i łatwo krwawią, używaj najcieńszego wariantu nici). Nitkowanie powinnaś wykonywać przynajmniej raz dziennie, najlepiej po posiłku, by możliwie szybko usunąć resztki pokarmowe. Do jednokrotnego nitkowania potrzebujesz od 30 do 45 cm nitki. Należy owinąć ją pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym, starając się, by około 2 cm nici pozostały pomiędzy dłońmi. Zęby nitkuj osobno, na każdy przeznaczając kolejny fragment nici. Należy przesuwać ją ostrożnie, ale pewnie, w kierunku od linii dziąseł w górę. Kiedy do nich dotrzesz, zagnij nić wokół zęba. Cały proces nitkowania powinien zająć Ci ok. 3 minut. Zadbaj o to, aby nić zbyt szybko nie znalazła się na dziąsłach oraz staraj się, by przez cały czas była napięta.

pixel