Darmowa dostawa od 49,99 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g

Aceton kosmetyczny

( ilość produktów: 32 )

Aceton świetnie rozpuszcza brud, a także radzi sobie z lakierami, plamami z tłuszczu, oleju czy z większością miękkich tworzyw sztucznych. Jest on używany podczas prac wykończeniowych w domu, ale znamy go również w wersji kosmetycznej - specjalnie oczyszczonej i wzbogaconej pielęgnacyjnymi substancjami aktywnymi, aromatami i witaminami. Aceton kosmetyczny jest przeznaczony do zmywania lakieru i innych ozdób z paznokci, a także akrylu, hybryd i tipsów. Charakteryzuje się on ostrym, dość nieprzyjemnym zapachem, który neutralizują nieco syntetyczne aromaty. U osób szczególnie wrażliwych, w pewnych dawkach może on działać drażniąco na układ oddechowy i wywoływać bóle głowy czy podrażnienie oczu, ale nie jest toksyczny dla zdrowia - nie działa rakotwórczo i nie powoduje uszkodzeń DNA. Jest to też alternatywa dla szkodliwego octanu etylu czy butylu, które często można spotkać w zmywaczach do paznokci zamiast acetonu. Stosując aceton kosmetyczny, pamiętaj, że jest on łatwopalny. Zmywając paznokcie, nie zapalaj jednocześnie papierosa czy świeczek, a aceton po zmyciu odkładaj w miejsce daleko od ciepła i ognia.

Aceton kosmetyczny - najważniejsze zastosowania

Aceton jako rozpuszczalnik doceniany jest nie tylko na budowach czy podczas remontów, ale również w gabinetach kosmetycznych i podczas zabiegów związanych z urodą we własnym domu. Do czego wykorzystywany jest aceton kosmetyczny, w wersji wzbogaconej o witaminy i inne substancje aktywne? Aceton tego typu:

  • usuwa różnego rodzaju lakierów do paznokci, w tym hybrydowych,
  • pomaga ściągać z paznokci tipsy, akryl, hybrydy i ozdoby,
  • jest też stosowany do produkcji środków czystości,
  • używa się go podczas wytwarzania barwników czy lakierów.

Aceton kosmetyczny z dodatkiem odżywczych olejków, ekstraktów i witamin (A, E i F, keratyny czy wyciągu z aloesu), poza zmywaniem również pielęgnuje płytkę paznokci i skórki wokół nich, nie dopuszczając do ich przesuszania. Awaryjnie możesz też usunąć nim uporczywe plamy po lakierze lub farbie, jeśli przypadkowo zaplamisz ubranie podczas malowania czy koloryzacji. Wystarczy lekko zamoczyć fragment ubrania i potrzeć szczoteczką. Niegdyś w sklepach dostępny był tylko jeden rodzaj acetonu kosmetycznego. Obecnie w drogeriach internetowych trafisz na szeroki asortyment tego produktu. Poznaj kilka naszych bestsellerów w tej kategorii.

Top 3: polecane acetony kosmetyczne z oferty eKobieca.pl

Chcesz wybrać najlepszy aceton kosmetyczny dla siebie? Zwróć uwagę na pojemność i na swoje potrzeby. Do użytku domowego wystarczy Ci z powodzeniem 100 ml. Już to będzie spora pojemność - aceton kosmetyczny jest bardzo wydajny. Jeśli prowadzisz swój salon kosmetyczny lub pracownię stylizacji paznokci, postaw na większe pojemności, które przy okazji wypadają również korzystnie cenowo. Klientki docenią również niestandardowy, milszy niż zwykle, zapach preparatu. Oto trzy najpopularniejsze produkty z tej kategorii i ich cechy:

  • Ronney Professional Nail Acetone, Vanilla Aceton, 100 ml

Doskonały do zdejmowania hybryd, ozdób, tipsów, żeli i akrylowych paznokci.Wyróżnia się przyjemną, waniliową kompozycją zapachową.

  • Kinetics Acetone-free Polish Remover, Zmywacz do paznokci, 225 ml

Zmywacz doskonale usuwa najtrwalsze lakiery. Nie wysusza paznokcia i skórek wokół, nie powoduje też ich rozpuszczenia czy odkształcenia. Zamiast czystego acetonu zawiera jego pochodną oraz substancje natłuszczające, dzięki czemu jest bezpieczny dla płytki i okolic paznokcia.

  • Neonail, Aceton 1049, 1000 ml

Bardzo szybko i skutecznie usuwa wszelkie lakiery, ozdoby, akryle, tipsy i żele. Opakowanie 1000 ml posiada idealną pojemność do salonu kosmetycznego - wystarczy na długo.

pixel