Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g

JAK BEZPIECZNIE DEPILOWAĆ NOGI KREMEM? KILKA PORAD, DZIĘKI KTÓRYM TWOJE NOGI BĘDĄ PIĘKNE I GŁADKIE NA DŁUGO!

2016-05-12
Depilacja nóg jest nieodłącznym elementem kobiecego życia. Niestety, skóra jest po niej podrażniona i szybko staje się szorstka. Dużym problemem są także wrastające włoski, z którymi często nie umiemy sobie poradzić. Podpowiemy Ci zatem, jak bezpiecznie i skutecznie wydepilować nogi kremem.

Przed depilacją

Podstawą depilacji jest odpowiednie przygotowanie skóry. W tym celu warto najpierw wymasować nogi, by pobudzić krążenie i przygotować receptory skóry. Możesz do tego użyć zwykłej gąbki, jednak najskuteczniejsze będą rękawice złuszczające, które usuną obumarły naskórek i uwolnią spod niego włoski. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych włókien są one łagodne dla delikatnej skóry nóg. Taki codzienny masaż nie tylko dobrze wpłynie na skórę, ale także osłabi włoski.

Efekty masowania nóg będą jeszcze lepsze, jeśli oprócz rękawicy użyjesz odpowiedniej emulsji, która nawilży skórę i również pomoże usunąć martwy naskórek. Pamiętaj, aby sięgać po preparaty na bazie naturalnych składników. Wówczas będziesz miała pewność, że nie podrażnią skóry. Jednym z nich jest Bump Eraiser Triple Action Lotion, który świetnie sprawdza się zarówno przed i po depilacji, ale także jako kosmetyk do codziennego użytku. Doskonale nawilża skórę, ale także spowalnia wzrost włosków.

Bezpieczne usuwanie włosków

Odpowiednie przygotowanie skóry jest niezbędnym elementem depilacji, jednak nie zwalnia Cię z podstawowych zasad, których należy się trzymać:
  • Zastanów się przed wyborem kremu do depilacji - Przede wszystkim decyduj się na preparaty solidnych marek. Przy wyborze dobrego i bezpiecznego kremu pomoże Ci kosmetyczka lub farmaceutka. Jeśli nie masz skóry wrażliwej, to i tak warto sięgać po kremy przeznaczone dla tego rodzaju naskórka, bowiem będą najłagodniejsze dla Twoich nóg. 

  • Dzień wcześniej zrób test alergiczny - Nawet jeśli kiedyś używałaś danego kremu, to test alergiczny dalej będzie obowiązkiem. W tym celu nałóż niewielką ilość kremu na fragment łydki, odczekaj zalecany czas, a potem zmyj preparat. Jeśli w tym czasie nie będziesz czuć pieczenia lub bólu, a skóra się nie zaczerwieni, to następnego dnia spokojnie możesz przystąpić do depilacji.

  • Dokładnie obejrzyj skórę nóg - Zanim zaczniesz nakładać krem, musisz sprawdzić, czy skóra nie jest skaleczona lub podrażniona. Jeśli tak, to depilację będziesz musiała odłożyć na później. Krem może bowiem jeszcze bardziej podrażnić skórę i pogłębić rany.

  • Oczyść skórę - Tuż przed depilacją nogi powinny być suche i gładkie. Jeśli nawilżysz je np. oliwką, to nałożenie kremu będzie trudne, a depilacja okaże się nieskuteczna.

  • Nie trzymaj kremu na nogach dłużej, niż zaleca producent - Najwięcej podrażnień po depilacji jest wynikiem przetrzymania kremu na nogach. Dlatego zawsze stosuj się do instrukcji, która znajduje się w opakowaniu z kremem.

  • Dokładnie spłucz nogi po depilacji - Pod ciepłą, bieżącą wodą. Uważaj, żeby woda nie była ani gorąca, ani zimna.

Po depilacji

Po każdej depilacji musisz odpowiednio zadbać o skórę nóg i dobrze ją nawilżyć oraz złagodzić. Używaj do tego preparatów polecanych tylko przez specjalistów. Najskuteczniejsze będą te o działaniu chłodzącym oraz antybakteryjnym, jak Bump Eraiser Zesty Antibacterial Wash. Nie tylko spowolni wzrost włosków i zapobiegnie ich wrastaniu, ale także usunie bakterie i zapobiegnie rozwojowi infekcji, które niestety zdarzają się po depilacji.

Jak widać bezpieczna depilacja może być nie tylko skuteczna, ale także łatwa. Wystarczy, że zastosujesz się do podanych przez nas porad, a już na zawsze zapomnisz o nieestetycznej wysypce, podrażnieniach i swędzeniu. Twoje nogi będą natomiast piękne i gładkie na długo!

Artykuł napisany z pomocą specjalistów z http://www.ekobieca.pl/.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
pixel