Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Skuteczne złuszczanie naskórka w domu, czyli peeling na wiele różnych sposobów

2019-04-15
Złuszczanie naskórka, czyli regularne usuwanie martwych komórek z powierzchni skóry, jest bardzo ważnym elementem optymalnej pielęgnacji, którego nie powinno się pomijać. Ze względu na to, że skóra cały czas jest w procesie odnowy, kiedy następuje produkcja nowych komórek, stare umierają, zalegając cały czas na powierzchni skóry. My widzimy to, w zależności od obszaru ciała, jako suchą czy nawet zrogowaciałą skórę. Istnieje wiele metod złuszczania naskórka w domu, ich dobór zależy przede wszystkim od obszaru, który ma podlegać peelingowi, a także kilku innych czynników.

Złuszczanie naskórka twarzy - peeling enzymatyczny i mechaniczny

Jeśli chodzi o złuszczanie naskórka twarzy, dobór peelingu zależeć powinien przede wszystkim od typu cery oraz stopnia jej wrażliwości. Skóra podatna na podrażnienia, zaczerwienienia czy pękające naczynka z pewnością nie powinna być zbyt często poddawana peelingowi mechanicznemu. Za tą nazwą kryje się stosowanie substancji gruboziarnistej, która podczas masażu twarzy po prostu ściera martwy naskórek. Ta metoda sprawdzi się doskonale przy cerze tłustej, normalnej czy mieszanej. Cera problematyczna natomiast z pewnością bardziej polubi się z peelingiem enzymatycznym, który ma formę maseczki nakładanej na twarz, za pomocą odpowiednich substancji złuszcza naskórek i delikatnie go usuwa.

Złuszczanie naskórka w pielęgnacji ciała - peeling mechaniczny

Pielęgnacja ciała powinna się zasadniczo różnić od pielęgnacji twarzy, ze względu na to, że skóra na twarzy jest delikatniejsza i wrażliwsza niż na innych obszarach ciała. Peelingi stosowane na twarz mogą okazać się niewystarczająco skuteczne w przypadku innych obszarów. Jeśli chodzi o peeling ciała, najlepiej sprawdzą się peelingi mechaniczne, szczególnie te gruboziarniste oparte na kawie, soli bądź cukrze. Można wykonać je samodzielnie w domu, chociażby z fusów, które pozostają na dnie kubka po wypiciu kawy, czy z mieszanki cukru i miodu bądź skorzystać z tych gotowych, wzbogaconych o cenne składniki aktywne, które dodatkowo mają działanie nawilżające.

Złuszczanie naskórka stóp - skarpetki złuszczające

Każda część ciała człowieka różni się pod względem stopnia grubości i wrażliwości skóry. Skóra stóp jest wyjątkowo gruba i ma skłonności do szybkiego rogowacenia. Z tego powodu złuszczanie naskórka stóp jest jednym z bardziej skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym ze skutecznych sposobów jest stosowanie tarki bądź pumeksu i za ich pomocą ścieranie nadmiaru martwego naskórka. To jednak dość pracochłonne i nie zawsze przynosi zadowalające rezultaty. Innym, popularnym ostatnio rozwiązaniem są specjalne skarpetki złuszczające, wykonane z odpowiedniego tworzywa i pokryte substancjami aktywnymi, które podczas nocy skutecznie redukują martwy naskórek oraz dogłębnie nawilżają skórę stóp.

Złuszczanie naskórka ust - peeling ust

W kwestii pielęgnacji twarzy i ciała nie można zapominać o złuszczaniu martwego naskórka również z ust. Ten zabieg można wykonać na wiele sposobów, najprostszy to nałożenie na usta odrobiny oliwy i pocieranie szczoteczką do zębów z miękkim włosiem. Na rynku dostępne są również specjalne produkty, które ułatwiają utrzymanie ust w dobrej kondycji. Peelingi do ust mają formułę, która jest jednocześnie delikatna, aby nie podrażnić ust, ale także skuteczna, gdyż pozostawia je gładkie i pozbawione nieestetycznych, suchych skórek.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019

Polecane

pixel