Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Rimmel The Multi-Tasker korektor 020 Fair 10ml

Rimmel The Multi-Tasker korektor 020 Fair 10ml

24,79 zł30,99 zł
2,48 zł / ml

Astor, a wcześniej Margaret Astor, czyli kilka słów o jednej z największych marek kosmetycznych

2019-03-13

Znana od wielu lat i popularna na rynku luksusowych kosmetyków marka Astor, a wcześniej Margaret Astor, prężnie działa już ponad 60 lat. Produkowanych przez markę Astor kosmetyków używają obecnie kobiety niemal na całym świecie. Jaka historia kryje się za tak potężną marką i jakie kosmetyki Astor cieszą się największą popularnością wśród użytkowniczek?

Kiedy opadnie kurz po bitwie, czas na kolor!

Marka Astor powstała we wczesnych latach powojennych, a dokładniej w 1951 roku. Narodziła się z zamysłu przywrócenia koloru i kobiecości do świata wciąż jeszcze pogrążonego w szarościach wielkiej wojny, której dopiero co doświadczył. Na równi z linią ubrań ,,New Look” Christiana Diora, kosmetyki Astor pozwoliły kobietom strzepnąć kurz z ubrań i znów skupić na podkreślaniu kobiecego wdzięku i największych atutów.

Luksus, bogactwo i Waldorf Astoria

To nazwisko kojarzy się nie tylko z kosmetykami do makijażu. Rodzina Astorów, która na długo przed wojną wzbogaciła się za sprawą sprzedaży futer oraz produkcji jedwabiu, dziś kojarzy się z luksusem i ogromną fortuną. Dzięki temu, mimo kryzysu i powojennych strat, rodzina szybko stanęła na nogi. Ród zasłynął wcześniej z jednego z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Stanach Zjednoczonych - Waldorf Astoria, którego nazwa była kombinacją samego nazwiska oraz niemieckiego miasteczka, gdzie sięgała historia tegoż hotelu. Za znaczny rozwój marki i uplasowanie się jej na dość wysokiej pozycji na rynku odpowiada Helmut Schroder. Każdy kolejny rok istnienia marki umacniał jej dobrą opinię wśród konsumentek. Już w pierwszym roku działalności kosmetyki do makijażu Astor zajęły trzecie miejsce w rankingu krajowym, a niedługo później firma rozszerzyła swoją działalność na kolejne kraje europejskie. Po dziesięciu latach, w roku 1961, produkowane przez Astor kosmetyki, jak i sama marka, były już znane na całym świecie. Po upływie kolejnej dekady sukces osiągnął już bardzo dużą skalę - kosmetyki marki można było dostać w 22 tysiącach sklepów na całym świecie.

Powiew świeżości, czyli zupełne nowości na rynku

Marka ma na swoim koncie kilka autorskich produktów. Do produkowanych przez Astor kosmetyków, które były zupełną nowością w momencie wkroczenia na rynek, należy między innymi puder do twarzy w formie kulek, który w momencie wejścia do sprzedaży w 1992 był jedynym produktem z tej kategorii w takiej formie. Kolejną innowacją w świecie makijażu, jaką wprowadził Astor, był produkt stanowiący połączenie cień do powiek oraz maskary.

,,Jak pięknie być sobą” - filozofia marki

Za filozofię marki, czyli jej myśl przewodnią, oraz cel i sposób działa odpowiada Helmut Schroder. Podkreśla indywidualność, jako ogromny atut każdej kobiety, zachęcając panie do szukania własnego stylu w makijażu i nie tylko. ,,Naturalność, radość i pewność siebie” - to jedne z tych cech, które marka Astor ceni sobie najbardziej. Za swoje DNA, twórcy marki podają:

  • styl,
  • pewność siebie,
  • autentyczność,
  • bliskość i radość życia.

Astor, ale bez Margaret, czyli zmiana nazwy

Marka funkcjonowała pod dwuczłonową nazwą przez okrągłe 50 lat. W 2001 roku z okazji jubileuszu postanowiono skrócić nazwę, pozostawiając jedynie jej drugą część. Wówczas marka nadal prężnie się rozwijała, podejmując współpracę z gwiazdami, między innymi ambasadorką marki została włoska aktorka - Monica Bellucci.

Najbardziej popularne kosmetyki marki Astor

Jak każda marka, tak również Astor posiada w swojej linii kosmetyki, które cieszą się szczególnie dużą popularnością. Oprócz wspomnianego wcześniej pudru w kulkach, dużą uwagą cieszą się również lakiery do paznokci - szybkoschnąca formuła była jedną z nowości wprowadzonych przez markę. Oprócz tych wyżej wymienionych dużym uznaniem cieszą się wszystkie kosmetyki sypkie - pudry, bronzery, rozświetlacze oraz maskary do oczu.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

pixel