Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g

Azjatycka pielęgnacja - sekret pięknej i zdrowej cery

2017-04-11

Pielęgnacja twarzy to codzienna rutyna, do której raczej nie przykładamy większej wagi, a tym bardziej nie czerpiemy z niego przyjemności. Zdarza się, że codzienne dbanie o skórę ogranicza się do szybkiego obmycia jej w wodzie bądź przemycia płynem micelarnym. Bywa też, że kładziemy się spać w niezmytym makijażu… Jednak można zaobserwować, że coraz większą popularnością cieszy się azjatycka pielęgnacja twarzy, która nie ogranicza się jedynie do stosowania kosmetyków azjatyckich, ale sprowadza dbanie o cerę do prawdziwego codziennego rytuału. Czym jest metoda dziesięciu kroków i dla kogo będzie odpowiednia?

Pielęgnacja twarzy według Koreanek

To, jak Azjatki dbają o swoją cerę, ogromnie różni się od tego, co znamy z codziennego życia. Tamtejsze dziewczęta uczą się od dziecka sztuki pielęgnowania skóry i osiągają dzięki temu wspaniałe efekty. Czym różni się ich rutyna od naszej? Przede wszystkim liczba czynności, jakie wykonywane są każdego dnia. To, co praktykują u siebie Koreanki to metoda dziesięciu kroków, czyli szereg czynności pielęgnacyjnych, na które składa się zarówno czyszczanie, jak i nawilżanie i odżywianie skóry.

Dziesięć kroków do pięknej cery:

 • demakijaż olejami 
 • mycie twarzy kosmetykiem na bazie wody - pianką, żelem
 • złuszczenie, czyli peeling 
 • tonik, czyli wyrównanie pH skóry 
 • odżywcza esencja 
 • serum, koncentrat, ampułki… 
 • maseczka w płachcie 
 • krem pod oczy 
 • nawilżanie 
 • filtry przeciwsłoneczne 


Warto zauważyć, że nie wszystkie kroki muszą być stosowane codziennie. Można dowolnie łączyć dane czynności i dopasowywać je do potrzeb swojej skóry, na przykład maseczkę stosować dwa razy w tygodniu, a peeling raz, resztę kroków zachowując.

Koreańskie kosmetyki

Azjatycka pielęgnacja twarzy może być wykonywana przy użyciu produktów zachodnich, jednak nie każdy rodzaj preparatu dostępny jest na naszym rynku. Dla przykładu, esencje, popularne na wschodzie, u nas są praktycznie nieznane. Można je jednak kupić przez internet, na przykład w drogerii Ekobieca.pl. Warto wypróbować kosmetyki azjatyckie i sprawdzić na sobie ich działanie, bo często to w nich tkwi sekret pięknej cery Koreanek.

Jak często stosować dziesięć etapów koreańskiej pielęgnacji twarzy?

Zasady pielęgnacji według Koreanek mogą być stosowane rano i wieczorem, jednak ze względu na to, że jest to pielęgnacja bogata w składniki odżywcze, najlepiej stosować się do nich na noc. Poranna pielęgnacja powinna ograniczać się do minimum, czyli warto stosować tylko najważniejsze punkty, natomiast wieczorem dobrze jest dać cerze zastrzyk składników odżywczych. Ma to jeszcze tę zaletę, że w nocy skóra się regeneruje, zatem składniki zaaplikowane podczas wieczornego rytuału będą mogły działać przez całą noc.

Najważniejsze kroki w pielęgnacji:

 • oczyszczanie, czyli demakijaż, olejek i żel do mycia twarzy 
 • tonizowanie, wyrównywanie pH
 • esencja, serum, ampułki lub krem. Ten krok można dostosować do potrzeb swojej skóry i zaaplikować jej to, czego potrzebuje najbardziej.
 • nawilżanie, czyli krem/maska 

Makijaż i demakijaż

Wieloetapowa pielęgnacja twarzy, mimo tego, że wygląda skomplikowanie, wcale taka nie jest. Warto poznać potrzeby swojej skóry, by dostarczać jej tych składników, jakich najbardziej potrzebuje. Nie trzeba natomiast rezygnować z makijażu, cera dobrze przygotowana będzie stanowić dla niego doskonałą bazę. Jednak by jeszcze bardziej zadbać o skórę, warto wypróbować koreańskie kosmetyki, na przykład kremy BB. Łączą one w sobie właściwości kremu do twarzy oraz podkładu, dzięki czemu wyrównają koloryt, nie obciążając cery i jednocześnie ją pielęgnując. Azjatyckich kremy BB nie są dostępne w stacjonarnych drogeriach, można je jednak nabyć przez Internet, na przykład na Ekobieca.pl.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel