Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Demakijaż - podstawa pielęgnacji Twojej skóry

2016-10-27

Dobry demakijaż twarzy jest podstawą w pielęgnacji skóry. Nieprawidłowo wykonany może prowadzić do uszkodzenia jej ochronnej bariery lipidowej, utraty nawilżenia, a także powstawania podrażnień i stanów zapalnych.

Dlaczego demakijaż jest tak ważny?

  • Oczyszczamy skórę; dzięki dobrze dobranym kosmetykom nie uszkadzamy jej bariery ochronnej. 
  • Twarz jest nawilżona.
  • Zmywamy zanieczyszczenia i martwy naskórek, dzięki czemu nie pozostawiamy pożywki dla bakterii wywołujących trądzik i stany zapalne.
  • Pobudzamy mikrokrążenia twarzy. 
  • Dotleniamy skórę.
  • Prawidłowo wykonany i dokładny demakijaż pozwala skutecznie działać składnikom aktywnym zawartych w kremach, które później nakładamy. 

Prawidłowy demakijaż krok po kroku

  1. Zaczynamy od demakijażu oczu. Kosmetyk do demakijażu nakładamy na bawełniany wacik i przez chwilę przytrzymujemy na oku. Produkt rozpuści cienie i tusz, następnie delikatnie pocieramy i zmywamy makijaż ruchem okrężnym. Pamiętajmy, że skóra pod oczami jest delikatna i nie powinniśmy jej zbyt mocno dotykać. Resztki makijażu, między rzęsami, możemy zmyć patyczkiem do uszu, nasączonym w płynie do demakijażu.
  2. Kolejnym etapem jest zmywanie ust. Tutaj także zwilżonym wacikiem delikatnie przecieramy usta.
  3. Następnym krokiem jest zmywanie reszty twarzy. Ten punkt demakijażu jest sprawą indywidualną, wiele zależy od kosmetyków, które stosujemy. Możemy użyć np. mleczek do demakijażu, które na dłoniach lub waciku rozprowadzamy kolistymi ruchami po twarzy. Następnie musimy jeszcze przetrzeć twarz wacikiem nasączonym ciepłą wodą. Możemy wybrać także delikatny żel myjący do twarzy. Tutaj postępujemy zgodnie z instrukcją producenta. Żel najczęściej miesza się z wodą na dłoniach i myje twarz pod bieżącą wodą. Inną opcją jest oczyszczenie twarzy przy pomocy płynu micelarnego - niewielką ilość produktu nalewa się na płatek kosmetyczny i delikatnie przeciera twarz. Po użyciu tego kosmetyku nie trzeba już przemywać twarzy wodą.
  4. Tonizacja twarzy - jest ostatnim elementem demakijażu. Nie jest wymagana w przypadku użycia płynu micelarnego. Jednak, gdy wcześniej skorzystaliśmy z innych produktów myjących, tonizacja jest bardzo ważna. Nie ma ona na celu oczyszczania twarzy, ale przywraca skórze jaj naturalne pH. Łagodzi podrażnienia i przygotowuje skórę do nakładania kremu pielęgnującego. 
Pokaż więcej wpisów z Październik 2016

Polecane

Sylveco Lipowy płyn micelarny 200ml

Sylveco Lipowy płyn micelarny 200ml

28,99 zł brutto
0,14 zł / ml brutto
pixel