Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Demakijaż twarzy

2018-04-20

Kończąc dzień, chcemy jak najszybciej położyć się do łóżka, nie robiąc już nic ze sobą. O ile pamiętamy o umyciu zębów i kąpieli, o tyle zapominamy o czymś równie ważnym - demakijażu. To ważny zabieg, który każda kobieta powinna wykonywać wieczorem. Skóra po całym dniu i warstwie kosmetyków musi odpocząć i zregenerować się, aby nadążyć za naszym trybem życia.  

Dlaczego demakijaż jest ważny?

Demakijaż skóry to obowiązek każdej kobiety. O ile wszystkie o tym wiemy, o tyle połowa z nas chociaż raz w tygodniu tego nie robi. Kurz i bakterie zbierane przez cały dzień pozostają na twarzy, a to oznacza, że wszystkie pozostałości spokojnie mogą się rozwijać na naszej skórze. Czym grozi spanie w makijażu? Powszechnie wiadomo, że zatkane pory przyczyniają się do szybszego starzenia skóry i to już powinno nam dać do myślenia. Dodatkowo, większość z nas demakijaż robi w pośpiechu. Powoduje to podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Jeśli chcemy cieszyć się zdrową skórą jak najdłużej, nic nie róbmy w pośpiechu i byle jak.

Jak poprawnie zmyć makijaż?

Jeśli danego dnia nie masz już zaplanowanych wyjść, makijaż możesz zmyć tuż po powrocie do domu. Będziesz miała czas i siłę na to, aby to zrobić. Poprawny demakijaż nie jest trudny, trudniej nauczyć się tego rytuału. Co robić w pierwszej kolejności? Wylej na wacik niewiele mleczka lub płynu micelarnego i potrzymaj chwilę na powiece. Następnie delikatnie przeciągnij, a makijaż zejdzie sam. Nie wolno mocno pocierać, ponieważ po kilku razach takiego mocnego tarcia zobaczymy, że nasza skóra stała się wiotka i czerwona. Dodatkowo, rzęsy staną się łamliwe i kruche, zaczną wypadać Jeśli zmyłyśmy już makijaż z oczu, czas na usta. Nawilżone wargi są ważne, ale także muszą odpocząć od szminek lub błyszczyków. Inaczej staną się spierzchnięte oraz zaczną pękać. Jeśli koniecznie chcemy, aby nasze usta były ciągle nawilżone, najlepiej użyć wazeliny. Jest tłusta, nie ma dodatkowych aromatów i składników, dzięki czemu będzie naturalnie pielęgnować nasze usta. Kolejnym etapem jest zmycie wszystkiego, co masz na twarzy. Delikatnymi, okrężnymi ruchami zmyj całość makijażu. Im delikatniej to zrobisz, tym mniej rozciągniesz skórę i będziesz zapobiegać zmarszczkom. Następnym krokiem jest oczyszczenie skóry, ale nie specjalnymi płynami, a po prostu wodą i mydłem. Ciepła woda i zwykłe szare mydło (przy skórze mieszanej i tłustej) oraz sól fizjologiczna (przy skórze suchej) pomogą zachować jej zdrowy wygląd. Nie będziemy miały uczucia ściągnięcia na twarzy, a cera odpłaci się za to już po kilku tygodniach. Stanie się mniej tłusta lub przesuszona, dodatkowo będzie mogła oddychać, co przyspieszy jej regenerację i walkę z niedoskonałościami. Po całym procesie demakijażu, warto nawilżyć skórę. Im szybciej będziemy zmywać makijaż, tym lepiej dla nas, ponieważ nawet naturalne kosmetyki na dłuższa metę mogą stać się udręką dla naszej skóry.

Jakie mleczko wybrać?

Obecnie każdy producent kosmetyków ma w swojej ofercie płyny micelarne, mleczka lub chusteczki do demakijażu. Każda z nas powinna kierować się swoim typem skóry. Dla suchej najlepsze są mleczka, mieszane i tłuste lubią płyny, bo jak magnes działają na tłuszcz, kurz i wszystko, co po całym dniu mamy na twarzy http://www.ekobieca.pl/pol_m_PIELEGNACJA_Pielegnacja-twarzy_Demakijaz-157.html.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018

Polecane

pixel