Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Henna do brwi i rzęs - jak prawidłowo nakładać hennę do brwi

2019-11-25

Henna jest stosowana do barwienia brwi i rzęs, nadaje wymarzony kształt i podkreśla spojrzenie. Nakładanie henny dopełnia codzienny makijaż, choć słowo ,,codzienny” w tym przypadku nie jest trafne. Barwnik utrzymuje się na skórze nawet 6 tygodni, dzięki czemu na długo możemy zapomnieć o malowaniu brwi, a i rzęsy stają się znacznie wyraźniejsze w ciemnym kolorze. Henna jest dostępna w wielu wariantach, jak proszek, krem czy pasta – zobacz, którą nakłada się najlepiej i jak uzyskać idealny kształt łuku brwiowego.

Czym jest henna?

Chyba każdy wie, że henna jest barwnikiem i służy do nadawania koloru brwiom i rzęsom, a odpowiednio długo pozostawiona barwi również skórę. Przy pomocy henny możemy więc nie tylko zmienić kolor włosów, lecz także optycznie uzupełnić rzadkie brwi lub zmienić ich kształt. W niektórych kulturach henną tworzy się malowidła na skórze, a nawet paznokciach. Doskonale znane są również tatuaże z henny, które do złudzenia przypominają te prawdziwe, przy czym utrzymują się na ciele tylko przez kilka tygodni.
Henna do brwi i rzęs jest produktem pochodzenia roślinnego. Wytwarza się ją z rośliny o nazwie lawsonia bezbronna, dlatego jej stosowanie jest bezpieczne. Na nakładanie henny przynajmniej raz na jakiś czas decyduje się większość kobiet, a wiele z nich nie wyobraża sobie już makijażu bez pełnych brwi. Zapewne często pojawia się pytanie, czy henna nie niszczy włosów. Otóż barwnik nałożony na brwi tworzy dla nich warstwę ochronną, dzięki czemu stosując hennę nie tylko dbamy o atrakcyjny wygląd, lecz także wzmacniamy włosy.

Rodzaje henny do brwi – jaka jest między nimi różnica?

Aktualna moda na grube i gęste brwi pozwoliła hennie wrócić do łask. Czasy, kiedy kobiety usuwały większość włosków, minęły, choć i wtedy tradycyjna henna służyła do robienia cieniutkich kreseczek zamiast naturalnych brwi. Obecnie nakładanie henny jest znacznie ułatwione, ponieważ oferta produktów tego typu nie ogranicza się do henny w proszku i konieczności dodawania aktywatora. Producenci wytwarzają hennę w różnych wariantach, dzięki czemu niektóre preparaty są praktycznie gotowe do użytku.
W naszej drogerii znajdziesz produkty, takie jak np.:

 • henna w pudrze (w proszku) – tradycyjna henna w proszku wymaga połączenia z aktywatorem, czyli z wodą utlenioną;
 • henna w paście – wiele produktów w formie pasty barwiącej odznacza się zwiększoną trwałością. Henna w paście może utrzymać się na brwiach nawet 6 tygodni, co więcej, możemy łączyć różne odcienie, dostosowując kolor brwi do cery;
 • henna w kremie – niektóre kremowe henny nie zawierają w składzie amoniaku oraz nadtlenku wodoru (wody utlenionej), dzięki czemu są zdrowsze dla brwi, a jednocześnie pozwalają na intensywne barwienie, ponieważ zawierają dużo naturalnej henny. Możemy kupić również hennę w kremie wzbogaconą o związki odżywiające brwi, np. z olejkiem arganowym;
 • henna w żelu – różnica pomiędzy żelem a kremem polega na konsystencji. Oba rodzaje znacznie ułatwiają robienie henny i zapewniają brwiom wzmocnienie. Henna w żelu może być bezpiecznie stosowana w domu. Zwykle utrzymuje się do ok. 2 tygodni.

Jak zrobić hennę brwi?

Kobiety coraz częściej decydują się na samodzielne robienie henny, dzięki czemu brwi są idealnie podkreślone niezależnie od pory dnia. Co ważne, henna się nie rozmywa i nie kruszy, dlatego po takim makijażu możemy bez obaw pocierać brwi, pływać czy myć twarz. Trwałość henny może okazać się jednak wadą, jeśli nałożymy ją nieprawidłowo. Jeśli wykonujemy hennę po raz pierwszy, warto pozostawić ją na skórze maksymalnie na 3 minuty. Efekt po tak krótkim czasie prawdopodobnie zmyje się już następnego dnia, ale można w ten sposób ocenić, czy dany odcień i kształt brwi nam odpowiada.
Oto kilka wskazówek, jak zrobić hennę krok po kroku:

 • przygotuj hennę według instrukcji dołączonej do danego preparatu;
 • nakładaj hennę w starej odzieży – jeśli odrobina spadnie na bluzkę, może ją trwale poplamić;
 • zmyj makijaż preparatem do demakijażu;
 • umyj brwi dokładnie wodą i starannie osusz;
 • nakładaj hennę patyczkiem dołączonym do zestawu lub drewnianym patyczkiem do manicure;
 • namaluj henną kształt brwi, jaki chcesz uzyskać;
 • nadmiar henny nałożony poza linię łuku brwiowego usuń patyczkiem higienicznym;
 • czas pozostawienia henny na skórze zależy od danego preparatu oraz intensywności koloru, jaki chcemy uzyskać – zwykle 5-10 minut;
 • usuń hennę mokrym wacikiem kosmetycznym;
 • na koniec możesz nałożyć żelową odżywkę do brwi.

Warto nauczyć się samemu przygotowywać i nakładać hennę, zapewniając sobie efektownie wystylizowane brwi i wyraziste spojrzenie. Różne rodzaje henny oraz pozostałe kosmetyki do oczu niezbędne do makijażu znajdziesz w naszej drogerii.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

pixel