Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

9,99 zł16,89 zł
2,00 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

9,99 zł16,89 zł
2,00 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

9,99 zł16,89 zł
2,00 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

9,99 zł16,89 zł
2,00 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

9,99 zł16,89 zł
2,00 zł / g

Intensywny i piękny zapach w twoim domu | ekobieca.pl

2018-03-08
Wprowadź do swojego domu piękne zapachy. Wypróbuj kominki i woski zapachowe

Dom powinien być przytulnym i ciepłym miejscem. Istnieje wiele zabiegów i sposobów, żeby go takim uczynić. Jednym z nich jest stosowanie świec zapachowych. Duńscy naukowcy określają palenie świec terminem Hygge, które oznacza komfort, wygodę, coś przytulnego i, wreszcie, szczęście. Każdy ma swoje ulubione zapachy, które poprawiają nastrój i przywołują wspomnienia. Alternatywą dla świec stały się ostatnio woski zapachowe. Poznaj ich fenomen i sprawdź, jak działają.

Ulubiony zapach na wyciągnięcie ręki

Jedną z zalet wosków jest ich bardzo szeroka gama zapachowa. Wiele firm zajmujących się produkcją linii zapachowych do wosków i świec posunęło się już bardzo daleko w odnajdywaniu i naśladowaniu rozmaitych nut. W ich ofercie nie znajdują już tylko znane i popularne zapachy kwiatowe czy owocowe, ale także o wiele bardziej skomplikowane i specyficzne nuty. Twój dom może więc pachnieć bułeczkami cynamonowymi, świeżym praniem, jesiennym deszczem, morską bryzą, ogniem z kominka czy puchatymi ręcznikami lub dziecięcym pudrem. Trzeba przyznać, że w wielu przypadkach producentom wosków zapachowych udało się dość wiernie odtworzyć opisywane zapachy. Paląc wosk można wypełnić dom aromatem świeżych kwiatów, nawet jeśli nie ma ich akurat w pobliżu, czy zapachem słodkich bułeczek, nawet jeśli nikt takowych nie upiekł.

W drogerii internetowej ekobieca.pl dostępne są zarówno świece zapachowe, jak i woski z firmy:

  • Yankee Candle Kringle Candle
  • Bomb Cosmetics
  • Regent House
  • Busy bee 

W ofercie drogerii odnajdziesz wiele propozycji zapachów, które dostępne są w każdej z poszczególnych firm.

Dla części osób woski zapachowe, w przeciwieństwie do tradycyjnych świec, wciąż są nieznane. Zazwyczaj mają mały kształt. Niektórzy lubią palić je w całości, inni z kolei dzielą je na mniejsze części. Wszystko zależy od tego, jaką intensywność zapachu lubisz, a także od tego, jak duże jest pomieszczenie, w którym chcesz palić wosk. W małym pokoju najlepiej sprawdzą się niewielkie ilości wosku. Nadmiar rozpuszczonych olejków może okazać się bowiem zbyt duszący.

Kominek do wosku

Aby rozpuścić wosk, potrzebujesz kominka zapachowego. Są to zazwyczaj małe, ceramiczne bądź porcelanowe konstrukcje, które składają się z zagłębienia na małą świeczkę typu tealight oraz miseczki o odpowiedniej głębokości, na której umieszcza się wosk. Kominki do wosku dostępne w ofercie drogerii ekobieca.pl mają różne wzory, kształty i kolory, które można wybrać w taki sposób, aby kominek jak najlepiej dopasował się do wnętrza i stał się jego ozdobą. Dostępne na stronie kominki zapachowe pochodzą od producentów wosków i świec, co stanowi gwarancję ich odpowiedniej proporcji. Zbyt wysoki lub zbyt niski kominek może być powodem przypalenia miseczki lub nierównomiernego podgrzewania wosku, dlatego w tej kwestii dobrze jest postawić na sprawdzoną markę.

Palenie wosku i czyszczenie kominka

Aby uwolnić aromat wosku, umieść jego dowolną ilość w miseczce kominka. Nastpnie włóż do kominka zapaloną świeczką typu teallight. Pod wpływem ciepła wosk rozpuści się, a wraz z nim olejki eteryczne, które otulą całe wnętrze przyjemnym zapachem. Po skończonym paleniu zgaś świecę i zaczekaj aż kominek ostygnie, a następnie usuń zastygły wosk podważając go nożykiem bądź nożyczkami. Umyj kominek przed następnym paleniem, aby upewnić się, że nie pozostał na nim zapach wosku.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel