Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

9,99 zł16,89 zł
2,00 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

9,99 zł16,89 zł
2,00 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

9,99 zł16,89 zł
2,00 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

9,99 zł16,89 zł
2,00 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

9,99 zł16,89 zł
2,00 zł / g

Jak konturować twarz? Magia makijażu

2017-03-28

Konturowanie twarzy - sposób na “drugą twarz”

Czy można zmienić rysy podkładem? Oczywiście, że tak! Ten, kto zna tajniki makijażu, wie, że ostateczne wrażenie, jakie wywołuje twarz - to, czy jest ona symetryczna, czy wydaje się raczej szczupła, czy pulchna, łagodna czy zdecydowana - zależy w znacznej mierze od umiejętności wizażysty. Dobry profesjonalista każdą kobietę potrafi zmienić w prawdziwą piękność.
Aby uzyskać pożądane efekty, nie musimy jednak od razu być profesjonalistami. Wystarczy znać kilka prostych tricków, które pozwolą szybko udoskonalić sposób, w jaki się malujemy. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z konturowaniem, zadbaj, żeby w twojej kosmetyczce nie zabrakło korektora, podkładu, bronzera i rozświetlacza. Warto też wyposażyć się w profesjonalny pędzel do modelowania twarzy (np. Hakuro H24). Dobry pędzel może być tutaj kluczowy - odpowiednio wyprofilowane włosie ma znaczny wpływ na różne niuanse makijażu - a to one właśnie w ostatecznym rozrachunku decydują o tym, czy efekty dorastają do naszych oczekiwań.

Co można osiągnąć dzięki konturowaniu?

Modelowanie twarzy podkładem i korektorem to makijaż stosowany na co dzień niemal przez każdą z nas. Pozwala on na uzyskanie prostych, ale korzystnych efektów - można dzięki niemu m.in.:
  • nadać blasku zmęczonej, ziemistej cerze,
  • zatuszować zmarszczki,
  • ukryć blizny i zmiany trądzikowe,
  • odwrócić uwagę od przebarwień.

Modelowanie twarzy bronzerem i rozświetlaczem pozwala natomiast na znaczne pogłębienie makijażu, wzbogacając go o wrażenie trójwymiarowości. Możemy w ten sposób efektownie wyeksponować nasze atuty i zatuszować niedoskonałości. Jeśli opanujemy tę sztukę do perfekcji, będziemy mogli m.in.:
  • optycznie wyszczuplić twarz,
  • złagodzić ostrość rysów,
  • wyeksponować kości policzkowe,
  • zmienić kształt nosa,
  • optycznie wydłużyć lub skrócić twarz.

Jak modelować twarz? Konturowanie twarzy krok po kroku

Jak tłumaczą eksperci z Ekobieca.pl, zanim rozpoczniemy konturowanie warto zastanowić się, do jakiego typu zaliczylibyśmy naszą twarz - czy jest ona raczej kwadratowa, trójkątna, okrągła czy podłużna?
Osoby o kwadratowej twarzy powinny skupić się na delikatnym zaokrągleniu rysów. Można np. wycieniować czoło, nadając mu tym samym lekko “owalny” kształt.
Trójkątna twarz wymaga przy modelowaniu szczególnej uwagi - należy mieć się na baczności, żeby nie “przesadzić” z nadmiernym cieniowaniem i nie wyostrzyć dodatkowo rysów, które same z siebie są już wystarczająco wyraziste. Warto delikatnie rozświetlić środek czoła i podbródek.
W przypadku twarzy okrągłej priorytetem jest wywołanie efektu optycznego wyszczuplenia. W tym celu należy starannie wycieniować brzegi twarzy, równocześnie rozświetlając jej środek. Warto też dodatkowo podkreślić kości policzkowe.
Twarz podłużna wymaga delikatnego skrócenia. Warto tutaj lekko przycieniować brodę, równocześnie uwypuklając kości policzkowe.

Jak konturować twarz? Przede wszystkim starannie!

Aby uniknąć niechcianego efektu sztuczności, modelowanie twarzy należy wykonywać z wyjątkową starannością. Precyzja makijażu w znacznej mierze zależy od pędzla, który wybierzemy - dlatego warto sięgnąć po profesjonalne rozwiązania (np. Hakuro H24).
Należy jednak pamiętać, że konturowanie twarzy jest makijażem bardzo wyrazistym. Raczej niewygodnie byłoby nosić go na co dzień. Makijaż ten sprawdza się za to idealnie w przypadku ważnych wyjść i wieczornych imprez - radzą specjaliści z Ekobieca.pl.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel