Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Jak poprawnie konturować twarz- praktyczne porady!

2017-06-29
Konturowanie twarzy to bardzo przydatna umiejętność, dzięki której jesteśmy w stanie wyszczuplić twarz i dać jej wymarzony kształt. Dlatego warto wiedzieć na czym polega ta sztuka i jak ją poprawnie wykonywać.

Konturowanie- na czym polega?

Konturowanie twarzy polega na jej wymodelowaniu. Do czynności tej używa się zazwyczaj podkładu, korektora, rozświetlacza i bronzera. Makijaż pozwala uzyskać efekt wyszczuplenia twarzy, nadania jej krągłości lub innego pożądanego kształtu. Podczas, gdy zwykły makijaż ma za zadanie jedynie ujednolicić koloryt lub ukryć niedoskonałości. Konturowanie natomiast nadaje naszej twarzy wyraźny kontur oraz poprawia symetrię.

Kształt twarzy!

Nim przystąpimy do konturowania twarzy, musimy określić jaki kształt posiadamy. Jest to niezwykle istotne, gdyż w tylko w ten sposób będziemy mogli ustalić jakie obszary naszej twarzy należy wykonturować. Wyróżniamy kilka kształtów twarzy:
  • owalna- jest to najbardziej idealny kształt twarzy. Każde konturowanie ma przybliżyć daną twarz do owalu. Należy pamiętać, że kolor, którym mamy zamiar konkurować, musi być maksymalnie 2 tony ciemniejszy niż naturalny kolor twarzy, natomiast kolor rozświetlacza, analogicznie, dwa tony jaśniejszy od naturalnego. W tym przypadku stosujemy standardowe zasady konturowania, czyli brązujemy wszelkie wgłębienia: linię żuchwy, boki nosa, skronie oraz miejsca pod kością policzkową. 
  • okrągła- jest dość prosta w konturowaniu. Wystarczy wycieniować brzegi twarzy, aby zminimalizować zaokrąglone linie i dla równowagi rozświetlić środek. 
  • trójkątna lub w kształcie serca- charakteryzuje się wystającymi kośćmi policzkowymi i podbródkiem, Dlatego należy wycieniować szerokie czoło i kości policzkowe, a rozświetlić środek czoła i wystający podbródek.
  • prostokątna- w tym przypadku należy złagodzić i zaokrąglić rysy twarzy. Można też wycieniować czoło tak, aby nadać mu bardziej owalnego wyglądu.
  • podłużna- modelowanie tego kształtu twarzy polega na jej skróceniu poprzez wycieniowanie brody i wyeksponowanie kości policzkowych.

Zasady konturowania!

Istnieją dwa sposoby konturowania twarzy: na mokro i na sucho. Pierwszy sposób dotyczy głównie używania płynnych produktów, czyli np. podkładów w różnych odcieniach. Jest to dość trudna metoda, więc, aby uzyskać zadowalający efekt trzeba mieć już jakieś doświadczenie w konturowaniu. Drugi sposób polega na stosowaniu pudrów brązujących, najlepiej specjalnie do tego przeznaczonych, aby nie posiadały w sobie żadnych drobinek ani brokatu. Można użyć również zwykłego pudru prasowanego, pod warunkiem że będzie o dwa tony ciemniejszy od naszego naturalnego. Musimy pamiętać, że jeśli przyciemniamy niektóre partie twarzy, to inne musimy rozjaśnić. Tylko wtedy konturowanie wygląda naprawdę dobrze.

Akcesoria do konturowania!

Kształt i wielkość pędzla do konturowania, dopasowujemy według wielkości naszej twarzy, niedoskonałości, które chciałybyśmy zakamuflować, umiejętności i własnych upodobań. Sami musimy zdecydować jaki rozmiar pędzla jest dla nas odpowiedni, czy wolimy takie w kształcie kulki czy jajeczka, skośnie ścięte, bądź takie do nakładania pudru lub bardziej spłaszczone do podkładu. Jeśli stosujemy konturowanie na mokro, bardziej pomocna okaże się specjalna gąbeczka, którą dokładnie rozprowadzimy produkty na naszej twarzy.

Konturowanie to naprawdę praktyczna umiejętność. Choć z pewnością wymaga wprawy. Jednak warto się jej nauczyć. Z pewnością się przyda , w szczególności na różne eleganckie wyjścia.

Wszystkie potrzebne produkty i akcesoria do konturowania znajdziemy w drogerii Ekobieca.pl.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel