Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Jak powinna wyglądać odpowiednia zimowa pielęgnacja skóry twarzy i dłoni?

2019-03-07
Zima to szczególnie niesprzyjający czas dla skóry. Bardzo niskie temperatury na dworze, a w pomieszczeniach ciepłe, ale suche powietrze. Szczypiący mróz, mroźny wiatr, a niekiedy bardzo ostre słońce, które dodatkowo odbija się od śnieżnej pokrywy. Mimo że w największe mrozy każdy stara się zakryć nawet najmniejszy kawałek ciała, twarz i dłonie w wyniku takiej pogody mogą ucierpieć. Oto kilka wskazówek, jak powinna wyglądać zimowa pielęgnacja skóry twarzy i dłoni.

Pielęgnacja skóry na mróz - kremy ochronne na zimę

Pierwsze, co kojarzy się z zimą, to mróz i śnieg. Oczywiście klimat nieco się zmienił i nie zawsze taki stan utrzymuje się długo, jednak początki stycznia czy lutego zwykle zapewniają chociaż dwa tygodnie naprawdę niskich temperatur. Wówczas przed wyjściem z domu warto zastosować specjalnie kremy ochronne na zimę. Są to kremy do twarzy o dość tłustej konsystencji, których zadaniem jest wytworzenie bariery chroniącej skórę twarzy przed oddziaływaniem mrozu. Tego rodzaju produkty powinno się aplikować na kilka minut przed wyjściem na mróz. Takiego produktu nie może zabraknąć w zimowej pielęgnacji skóry twarzy i dłoni.

Ratunek dla cery - kremy regenerujące do twarzy

Mróz, śnieżyca, sztuczne ogrzewanie - wszystkie te czynniki wpływają na znaczne osłabienie kondycji cery. Chyba każdy po przemarznięciu doświadczył czerwonych policzków i nosa, które aż szczypały po nałożeniu kremu do twarzy. To pierwszy objaw przesuszenia skóry przez mróz i wiatr. Dodatkowo zimą jest mniejszy dostęp do owoców i warzyw, które zawierają kompleksy witamin niezbędnych dla skóry. Ponieważ częściej odczuwa się chłód niż ciepło, niekiedy bywa tak, że zapomina się o regularnym uzupełnianiu płynów i piciu wody. Aby stawić czoła wszystkim tym czynnikom, w tym okresie należy zwrócić szczególną uwagę na dietę, ale również pielęgnację skóry. W czasie zimy dobrze sprawdzą się sera i kremy regenerujące do twarzy. W takich produktach zawarta jest esencja składników aktywnych, które odpowiadają za przywrócenie cerze dobrego stanu, poprzez uzupełnienie brakujących składników, takich jak witaminy i mikroelementy.

Intensywne nawilżanie i ochrona przed słońcem

Stosując serum i kremy ochronne jednocześnie, nawilża się cerę. Warto jednak pamiętać o tym, aby w czasie zimy szczególnie intensywnie dbać o jej nawilżenie. Należy możliwie często nakładać kremy o działaniu nawilżającym, a także zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, w których się długo przebywa. Ostre mrozy w zimę idą w parze z równie ostrym słońcem. To kolejna pułapka dla skóry. Zima raczej nie kojarzy się z opalaniem, dlatego też wszystkie kremy z filtrem odchodzą w niepamięć - to błąd. Zimą słońce jest naprawdę ostre, a dodatkowo odbija się od powierzchni śniegu, przez co jego działanie jest bardzo intensywne. Należy zatem pamiętać o stosowaniu filtrów w zimowej pielęgnacji skóry twarzy i dłoni.

Peelingi i kremy do rąk

Pomimo rękawiczek dłonie potrafią bardzo zmarznąć, są jednym z najmniej ciepłych obszarów ciała. Dodatkowo często rękawiczki są zdejmowane, żeby sprawdzić coś w telefonie, wyjąć coś z torebki czy w innych okolicznościach. Dlatego właśnie dłonie dotkliwie odczuwają skutki mrozów i zimy. O tej porze roku warto zastosować odpowiednie kremy do rąk z formułami natłuszczającymi, wzbogaconymi o witaminy i naturalne olejki. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również regularny peeling, a także specjalna kuracja z olejkami w rękawicach. Wszystkie te zabiegi pozwolą skórze dłoni na zregenerowanie się i wzmocnienie przed kolejnymi mrozami. Odpowiednie kremy, peelingi i olejki to podstawa zimowej pielęgnacji skóry twarzy i dłoni.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

pixel