Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów zimą?

2016-12-08
Wraz ze zmianą warunków atmosferycznych zmieniają się potrzeby kosmyków, dlatego trzeba zrewidować swoje podejście do dbania o włosy i jeszcze raz przyjrzeć się ich potrzebom.


W zimowych miesiącach włosom nie służy noszenie czapek, które powodują szybsze przetłuszczanie się skóry głowy i niszczenie się kosmyków uciskanych przez ściągacz oraz elektryzowanie się włosów zimą. Uszkodzenia mechaniczne może także powodować ocieranie się włosów o szalik, szczególnie na mrozie gdy ich struktura jest bardziej podatna na zniszczenia. Ciepłe, ale suche powietrze w pomieszczeniach sprawia, że łuski włókien się rozchylają i znacznie szybciej oddają nawilżenie do otoczenia. Efektem tego są bardzo suche włosy i podatność na puszenie się, a w konsekwencji uszkodzenia w ich strukturze.

Zmiany w pielęgnacji włosów zimą


Tak jak zmienia się podejście do pielęgnacji twarzy w tym czasie, tak innych środków wymagają kosmyki, aby zachować piękny wygląd i blask. Różne możliwości pielęgnacyjne będą mogły zastosować posiadaczki kręconych włosów lub farbowanych, a inne cienkich i podatnych na obciążenie.


1. Pierwszym krokiem w dbaniu o włosy jest oczyszczanie. Wybierając szampon, należy przede wszystkim kierować się potrzebami skóry głowy, ale jeśli nie generuje ona żadnych problemów i nie ma na niej łupieżu, warto myć ją delikatnymi detergentami. Takie preparaty nie wysuszają kosmyków na długości i pozostawią na powierzchni skalpu nienaruszony płaszcz hydrolipidowy, chroniący ja przed przesuszeniem. Zmiana szamponu na łagodniejszy może być dobrym rozwiązaniem jeśli na skórze pojawia się łupież suchy objawiający się małymi, białymi płatkami naskórka sypiącymi się z głowy.


2. Po dokładnym oczyszczeniu kolejnym krokiem jest odżywianie. Jeśli twoje włosy są cienkie i łatwo można je obciążyć wybieraj lekkie formuły, które nawilżą kosmyki nie powodując zbijania się w strąki. Pielęgnacja włosów wysokoporowatych, kręconych lub farbowanych może być znacznie bardziej bogata. Odżywki do włosów można zastąpić maskami zawierającymi substancje wiążące wodę, które nawilżą kosmyki i oleje otulające włókna oraz zabezpieczające przed powstawaniem uszkodzeń. Takie kosmetyki można między innymi znaleźć w sklepie internetowym ekobieca.pl.


3. Ostatnim etapem pielęgnacji nie tylko włosów farbowanych jest nałożenie na końcówki serum. W tej roli świetnie sprawdzą się wszelkie kosmetyki zawierające silikony, które szczelnie otulają kosmyki warstwą ochronną, zapobiegając odparowywaniu z nich wody i zabezpieczając je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Elektryzowanie się włosów


Noszenie czapek i szalików ze sztucznych włókien może powodować elektryzowanie się włosów, szczególnie tych suchych i zniszczonych. Rozwiązaniem tego problemu może być stosowanie maseczek na suche włosy z linii stworzonych z myślą o zimie. Zawierają one składniki antystatyczne przeciwdziałają elektryzowaniu się włókien. Sprawdzi się wszystko co wygładzi powierzchnię włosów i będzie działało zamykająco na łuski.

Zimą pielęgnacja włosów staje się bardziej wymagająca, ale nie musi być trudna ani czasochłonna. Wystarczy przyjrzeć się swoim kosmykom i na nowo zdiagnozować ich potrzeby. Może okazać się, że dotychczasowa codzienna pielęgnacja zupełnie wystarczy. Jeżeli jest zauważalna utrata nawilżenia, a włosy zaczynają bardziej się puszyć, na początek warto zamienić kilka kosmetyków na ich bardziej odżywcze odpowiedniki. Wszystkie znajdziemy na ekobieca.pl.


Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
pixel