Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak sprawić by dom był bardziej przytulny i pięknie pachniał - woski zapachowe

2019-02-08
Zapach to niezwykle ważny czynnik w pomieszczeniu, zależy od niego nastrój i ogólne samopoczucie. Z konkretnymi nutami zapachowymi mogą się kojarzyć również poszczególne wspomnienia i przeżycia. Dlatego bardzo ważne jest, aby dom pachniał przyjemnie, tworząc przytulne i kojące wnętrze. Jednym ze sposobów na wprowadzenie do domu aromatu są woski zapachowe. Poznaj ich charakterystykę, najlepsze firmy i rodzaje wosków zapachowych oraz dowiedz się, jak używać i usuwać je z kominka.

Jak działają woski zapachowe do kominków?

Woski zapachowe są alternatywą dla świec. Mają stałą formę okrągłej tartaletki czy prostokątnej pastylki. Pod wpływem podgrzania przez płomień świecy uwalniają zawarte w sobie olejki zapachowe. Rozpuszczony wosk zaczyna pachnieć intensywnie, roznosząc aromat po całym pomieszczeniu.

Wosk zapachowy - jak używać, co będzie potrzebne?

Aby móc cieszyć się niepowtarzalnym aromatem w domu, sam wosk zapachowy nie wystarczy. Potrzebny będzie odpowiedni kominek. Należy zwrócić uwagę, aby naczynie spełniało odpowiednie wymagania. Istotna jest odległość płomienia od miseczki - zbyt duża może być przeszkodą w roztopieniu wosku, natomiast zbyt mała będzie powodem przypalenia miseczki. Dodatkowo, kształt i wielkość miseczki nie pozostają bez znaczenia. Powinna być odpowiednio płytka. Aby mieć pewność, że woski do kominka będą paliły się prawidłowo, najlepiej dokonać zakupu kominka sprawdzonej marki. W naszej drogerii dostępne są kominki znanych marek, takich jak Yankee Candle, Kringle czy Bomb Cosmetics.
Nie można zapomnieć również o podgrzewaczach, czyli tak zwanych tealightach. Aby wzmocnić intensywność zapachu, można wybrać świeczkę tej samej marki i o tym samym aromacie.

Ile wosku do kominka będzie potrzebne?

Istnieje kilka różnych szkół palenia wosków zapachowych. Niektórzy umieszczają w miseczce cały wosk i palą go, aż straci aromat, inni z kolei palą wosk małymi kawałkami. Nie jest to jednak jedynie kwestia gustu. Równie ważna jest także wielkość pomieszczenia oraz wrażliwość na zapachy. W mniejszym pokoju zdecydowanie lepiej będzie podzielić wosk na mniejsze części, aby jego palenie było przyjemnością, a nie powodem bólu głowy.

Najlepsze marki wosków zapachowych do kominków

Podobnie jak świece czy kosmetyki, woski do kominka również mogą być lepszej i gorszej jakości. Od ilości olejków zależy intensywność zapachu, a sam aromat również może być mniej lub bardziej przyjemny. Najbardziej znane produkty to:

  • woski Yankee Candle - ta firma specjalizuje się w produkcji świec i wosków, i jest obecna na rynku od bardzo dawna. Producent może pochwalić się bardzo szeroką gamą zapachów. Woski Yankee Candle są dodatkowo bardzo estetyczne - kolorowe, w kształcie małych tartaletek, opatrzone estetyczną naklejką; 
  • woski Kringle Candle - ich świece z drewnianym knotem podbiły rynek, a oferowane przez nich woski również nie pozostają w tyle. Woski Kringle Candle kryją się w małych pojemniczkach, łatwo je podzielić i przechowywać; 
  • woski zapachowe Busy Bee - urocze, małe, kolorowe fasolki. Wytwarzane są z wosku sojowego. Małe fasolki nie wymagają kolejnego dzielenia i znajduje się ich po 5 w każdym opakowaniu. 

Kiedy zgasić świecę i jak usunąć wosk?

Przeciętny wosk pali się około 8 godzin, jednak ich dużą zaletą jest to, że można je palić krótko. Zapach jest uwalniany w chwili rozpuszczenia wosku i będzie się uwalniał jeszcze w czasie jego zastygania po zgaszeniu świeczki. Zastygnięty wosk trzeba jednak usunąć z kominka przed umieszczeniem tam innego zapachu. Najlepszym sposobem jest umieszczenie kominka na kilkanaście minut w zamrażalniku. Po wyjęciu wosk z łatwością odejdzie i będzie można przechować go do ponownego użycia. Jeśli natomiast wosk stracił swoje właściwości, można wylać go z miseczki zanim zastygnie, a następnie umyć kominek.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel