Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Jak wybrać skuteczny i bezpieczny krem z filtrem?

2019-02-12

Idąc na plażę, zakupy, lub po prostu spędzając czas z przyjaciółmi na świeżym powietrzu, nie zapomnij o użyciu kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Bez względu na pogodę - czy jest słonecznie, czy pochmurno - należy stosować kosmetyki do opalania, aby chronić skórę. Promieniowanie słoneczne nie tylko powoduje opaleniznę, lecz także przyczynia się do poparzeń słonecznych i przedwczesnego starzenia skóry. Poznaj kilka wskazówek, jak wybrać najlepszy krem z filtrem przeciwsłonecznym.

1. Data produkcji


Im ,,świeższy” jest filtr przeciwsłoneczny, tym lepsza skuteczność produktu. Składniki kremu przeciwsłonecznego mają tendencję do łatwego rozpadu, nawet na półce w sklepie. Dlatego ważne jest, aby kupować najnowsze według daty produkcji kosmetyki.

2. Dobry, markowy krem ​​do opalania z filtrem


Dobra marka jest zawsze ważna. Marki kosmetyków w Europie muszą być certyfikowane przez Unię Europejską, która ma bardzo surowe przepisy dotyczące wprowadzania na rynek kosmetyków do opalania z filtrem przeciwsłonecznym. Kupując produkt z certyfikatem, masz pewność co do jego skuteczności.

3. Niebezpieczne składniki

Sprawdź listę składników na opakowaniu i na pewno nie wybieraj tego produktu, który zawiera oksybenzon, czynnik zaburzający działanie hormonów, wywołujący reakcje alergiczne czy też dwutlenek tytanu lub tlenek cynku, które mogą obciążać skórę.

4. Ochrona przeciwsłoneczna SPF 30 lub wyższa


Zawsze sprawdzaj wysokość SPF. Krem z filtrem powyżej SPF 15 jest uważany za przyzwoitą ochronę przeciwsłoneczną. Jeśli chcesz uzyskać niezawodną ochronę, wybierz krem ​​przeciwsłoneczny z filtrem SPF 30 lub wyższym.

5. Odporność na wodę i pot


Jeśli wybierasz się na trekking lub na plażę, koniecznie używaj kremu z filtrem odpornego na wodę i pot. Wodoodporny balsam do opalania z filtrem idealnie sprawdzi się nad morzem i podczas całodniowych wypraw.

6. Krem z filtrem przeciwsłonecznym dla dzieci


Dzieci potrzebują ochrony przeciwsłonecznej tak samo, jak dorośli. Ale należy być ostrożnym, wybierając dla nich krem ​​przeciwsłoneczny. Dzieci mają wrażliwą skórę, a niektóre składniki przeciwsłoneczne mogą powodować reakcje alergiczne. Wybierz te produkty, które nie zawierają kwasu para-aminobenzoesowego (PABA) i benzofenonu oraz są przeznaczone dla skóry dziecka.

7. Spray w aerozolu


Jeśli korzystasz ze sprayu z filtrem, unikaj wdychania mgiełki po spryskaniu się. Środki chroniące przed słońcem nie powinny dostawać się do naszego krwioobiegu.

8. Skóra trądzikowa


Jeśli masz skórę tłustą lub trądzikową, użyj kremu na bazie wody. Nie powoduje zapychania skóry, jak to może się stać w przypadku kremu ​​na bazie oleju.

9. Cena nie jest miarą


Tylko dlatego, że kosmetyk do opalania sporo kosztuje, nie oznacza to, że jest najlepszy. Kosztowne marki mogą sprawić, że poczujesz się komfortowo z fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, ale wcale nie muszą być skuteczniejsze niż tańsze kosmetyki.

10. Data ważności


Ostatnia rzecz, ale nie najmniej ważna - sprawdź datę ważności na opakowaniu. Produkt po upływie daty przydatności może spowodować poważne szkody, ponieważ jego składniki ulegają degradacji z czasem.

Jak stosować filtr przeciwsłoneczny?


Zastosuj krem ​​przeciwsłoneczny 30 minut przed wyjściem na słońce. Około 30 g kremu przeciwsłonecznego jest potrzebne, aby pokryć odsłoniętą skórę przeciętnego dorosłego. W przypadku kremowych lub żelowych kremów przeciwsłonecznych wyciśnij trochę produktu na dłoń i równomiernie rozprowadź na wszystkich obszarach narażonych na słońce, w tym na tylną część nóg, uszy, stopy czy łysinę. Pamiętaj, aby aplikować go co 2-3 godziny.

Aby zastosować spray do opalania, trzymaj butelkę w pozycji pionowej i rozpylaj go obficie po odsłoniętej skórze. Zachowaj szczególną ostrożność podczas stosowania środków przeciwsłonecznych w aerozolu na twarzy, szczególnie u dzieci.


Pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Kupowanie dobrego kremu przeciwsłonecznego pomoże Twojej skórze pozostać zdrową, młodą i piękną oraz ochroni Cię przed bolesnymi oparzeniami słonecznymi. Znajdź najlepsze kosmetyki do opalania w naszym sklepie ekobieca.pl.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019

Polecane

pixel