Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zacząć przygodę z manicure hybrydowym w domu?

2017-04-24
Piękne ozdobione i pomalowane paznokcie wyglądają niezwykle elegancko i estetycznie. Jednak by osiągnąć taki efekt zwykłym lakierem do paznokci, trzeba się nie lada natrudzić, a bywa tak, że już na drugi dzień widać ubytki w lakierze. Co za tym idzie, manicure tradycyjny należy wykonywać kilka razy w tygodniu, by wyglądał perfekcyjnie - a nie każda z nas ma tyle czasu. Jest jednak sposób na to, by mieć idealne paznokcie przez dłuższy czas - manicure hybrydowy. Przy odrobinie zdolności manualnych, można wykonywać go samodzielnie w domu. Jak się za to zabrac i co będzie potrzebne?

Na czym polega manicure hybrydowy?

Lakier hybrydowy charakteryzuje się wyższą trwałością niż lakier tradycyjny. Dzieje się tak, ponieważ każda warstwa lakieru, która zostanie nałożona na paznokieć, musi zostać utwardzona pod lampą UV lub LED. Emalia do wykonywania manicure hybrydowego to połączenie lakieru oraz żelu, dlatego właśnie może zostać utwardzona. Prawidłowo wykonane zdobienie lakierem hybrydowym może utrzymać się na paznokciach około trzech tygodni, co oznacza wykonywanie kolejnego zdobienia mniej więcej raz w miesiącu. Usunięcie lakieru wymaga jednak użycia acetonu i trwa nieco dłużej niż zmywanie tradycyjnych zdobień.

Hybrydy w domu?

Obecnie wiele salonów kosmetycznych oferuje wykonywanie manicure hybrydowego, koszt zabiegu nie jest wygórowany. Usługi takie oferują także osoby, które zajmują się paznokciami hobbystycznie. W jednym i w drugim przypadku wykonanie zdobień wymaga jednak wyjścia z domu i wizyty w salonie, zarówno żeby lakier nałożyć, jak i go usunąć. Nie jest to jedyne rozwiązanie, ponieważ manicure hybrydowy jest prosty do zrobienia w domu, wymaga jedynie zakupienia kilku potrzebnych akcesoriów.

Co trzeba mieć, by zacząć przygodę z hybrydami

  • przede wszystkim lampę. Bez niej lakier nie zostanie utwardzony i nie będzie trzymał się paznokcia. Do wyboru są lampu UV oraz LED. te pierwsze z reguły są większe, a czas utwardzania w nich lakieru jest dłuższy niż w przypadku LED. Dodatkowo zarówno w lampach UV wypalają się, trzeba więc co jakiś czas je wymieniać. Lamp LED problem ten nie dotyczy. 
  • waciki bezpyłowe to kolejna niezbędna rzecz. Przed wykonaniem manicure należy odtłuścić płytkę paznokcia, a po zabiegu usunąć lepkość lakieru. Do tego właśnie potrzebne są bezpyłowe waciki - nie można dopuścić do tego, by pozostałości dostały się na paznokieć. 
  • cleaner i zmywacz - aceton. Cleaner służy do odtłuszczenia paznokci, zmywacz do usuwania hybryd. Na początek lepiej wybrać zmywacz z acetonem i dodatkiem lanoliny, która pielęgnuje płytkę. 
  • folia/klipsy do usuwania hybryd. Na ekobieca.pl można dostać specjalnie przygotowane fragment folii z wacikiem, który trzeba jedynie nasączyć zmywaczem. 
  • drewniane patyczki/striper - patyczki mogą służyć zarówno do zdjęcia lakieru, jak i do odsunięcia skórek, co jest niezbędne przy wykonywaniu manicure hybrydowego.
  • bloczek polerski oraz pilniczki - bloczek niezbędny do matowienia płytki paznokcia, pilniczek przydaje się do spiłowywania lakieru.
  • baza oraz top. Baza potrzebna jest, by odgrodzić płytkę od lakieru, natomiast top to warstwa wierzchnia, nadaje połysk i dodatkowe utwardzenie oraz przedłuża trwałość lakieru. Można także dostać 2w1 - bazę i top w jednym produkcie. 
  • lakier hybrydowy. Do wyboru jest wiele firm i ogrom kolorów - na ekobieca.pl łatwo skompletowac casły zestaw i wybrać najpiękniejsze odcienie. 
  • warto także mieć w kosmetyczce oliwkę, którą nawilżyć można skórki oraz dłonie - mogą się bowiem lekko przesuszyć od lampy. 

I to wszystko. Mając tę wiedzę, można w łatwy sposób skompletować zestaw i zacząć przygodę z hybrydami. Paznokcie będą wyglądać pięknie każdego dnia, a czas zaoszczędzony na malowaniu paznokci kilka razy w tygodniu, można przeznaczyć na rozwijanie swojego hobby.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017

Polecane

NEONAIL Lakier Hybrydowy 2863 Perfect Milk 7.2ml

NEONAIL Lakier Hybrydowy 2863 Perfect Milk 7.2ml

36,99 zł brutto20,34 zł brutto
NEONAIL Cleaner 1053 1000ml

NEONAIL Cleaner 1053 1000ml

34,98 zł brutto29,73 zł brutto
0,03 zł / ml brutto
pixel