Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Jak zrobić żel antybakteryjny? Przepis na domowy żel dezynfekujący

2020-03-12


Ostatnio za sprawą koronawirusa o żelach antybakteryjnych zrobiło się bardzo głośno, stały się produktem pierwszej potrzeby, niestety bardzo trudnym do zdobycia. Półki aptek i drogerii świecą pustkami, aukcje internetowe przerażająco windują ceny… Co zrobić? Spokojnie. Mamy dla Ciebie alternatywę. Potrzebujesz tylko kilku produktów i chwili wolnego czasu.

Żel antybakteryjny do rąk

Oto nasze propozycje, jak w domowym zaciszu stworzyć unikatowe preparaty dezynfekujące.

Składniki na tradycyjny, domowy żel antybakteryjny:


Alkohol w stężeniu >60% jest podstawą dla żelu o działaniu dezynfekującym ponieważ posiada właściwości odkażające. Używanie innego nie ma sensu, gdyż będzie on nieskuteczny. Dodatek olejku z drzewa herbacianego potęguje działanie antybakteryjne. Żel aloesowy zapobiega przesuszeniu i podrażnieniu skóry.
Przejdźmy jednak do sedna. Jak to wszystko połączyć, by było skuteczne?

Jak zrobić domowy żel antybakteryjny?


Całość szczelnie zamykamy w pojemniczku i energicznie mieszamy. Gotowe! Przed każdym użyciem pojemniczkiem należy wstrząsnąć.
Należy jednak pamiętać, by uzupełniać raz na jakiś czas alkohol, żeby jego stężenie było skuteczne. Trwałość takiego żelu to ok 2-3 miesiące.
Roztwór ten może być stosowany nie tylko do dezynfekcji dłoni, ale również wszelkich powierzchni. Jest produktem uniwersalnym.

Domowy żel antybakteryjny

Żel antybakteryjny bez alkoholu:

A co z osobami, które ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z produktów na bazie alkoholu lub boją się ewentualnego wysuszenia skóry? Na to też mamy radę! Przepis na dezynfekcję bez alkoholu umieszczamy poniżej:

Żel antybakteryjny na olekach eterycznych


Składniki należy połączyć ze sobą i dobrze wymieszać. Podobnie, jak w pierwszym przypadku, jego okres przydatności wynosi ok 2-3 miesiące.

Jak widać wystarczy kilka niepozornych produktów, by samemu stworzyć specyfik, z którym bakterie nie mają szans. A jaka satysfakcja, że taki żel został wykonany samodzielnie :) Polecamy!

Pamiętaj, że podstawą higieny jest regularne mycie rąk i wycieranie ich do sucha. Mydło i woda to nasi sprzymierzeńcy. Pamiętaj o regularnym myciu rak- po powrocie do domu, przed jedzeniem, po wyjściu z toalety. 
Różnego rodzaju mydełka- w kostce i w płynie dostaniecie tutaj: https://www.ekobieca.pl/search.php?text=myd%C5%82o

Mydło naturalne

Dożo zdrowia, dbajcie o siebie!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

pixel