Darmowa dostawa od 49,99 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g

Jakie kosmetyki dla dzieci wybierać?

2017-02-08
Dobranie odpowiednich kosmetyków dla dzieci to kluczowa kwestia w prawidłowej pielęgnacji ich skóry. Skóra dziecka jest cieńsza od skóry osoby dorosłej, dlatego też jest dużo bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień. Troskliwa pielęgnacja powinna mieć miejsce już od pierwszych dni życia. Sprawdźmy zatem, na co rodzice powinni zwracać szczególną uwagę podczas wybierania kosmetyków dla swoich dzieci.

Kosmetyki dla dzieci - co jest ważne?

Kosmetyki dla dzieci powinny posiadać atesty (np. Instytutu Matki i Dziecka) i być pozbawione substancji zapachowych i barwników.
Produkty te mają za zadanie wzmacniać naskórek i chronić go przed nadmierną utratą wody.
Najlepiej wybierać kosmetyki hipoalergiczne, które są delikatne dla skóry dziecka.
Zwracajmy uwagę na obecność składników odżywczych i nawilżających w kosmetykach dla dzieci.
Nie kupujmy produktów, w których składzie są konserwanty, parabeny, detergenty czy silikony.
Warto stosować różne produkty, ale z tej samej linii kosmetycznej.

Kosmetyki dla dzieci - rodzaje

Krem na odparzenia pieluszkowe
Kremy na odparzenia powinny nawilżać i pielęgnować skórę Malca. Produkty te zawierają tlenek cynku, który tworzy ochronną warstwę na skórze. Najlepiej wybierać kremy wodoodporne, które będą działać nawet wtedy, gdy w pieluszce będzie mokro. 

Mydło dla dziecka
Mydło dla dziecka powinno delikatnie oczyszczać skórę, ale także chronić ją przed wysuszeniem. Najlepiej, kiedy taki produkt ma w swoim składzie wyłącznie składniki naturalne, wówczas mamy pewność, że nie podrażni delikatnej skóry dziecka. 

Szampon do włosów 
Szampon do włosów dla dzieci nie powinien zawierać mocnych substancji zapachowych, które mogą wywoływać podrażnienia i alergie. Produkty te mają za zadanie delikatnie oczyszczać skórę głowy i włosy, a także ułatwiać ich rozczesywanie. Formuła szamponu musi być bezpieczna - w razie dostania się jej niewielkiej ilości do oczu nie powinna powodować ich szczypania. Pamiętajmy także, aby zawsze nakładać odpowiednią ilość produktu i później dobrze go spłukać. 

Krem ochronny 
Krem ochronny stosuje się wtedy, gdy skóra narażona jest na działanie czynników zewnętrznych - słońce, wiatr, mróz. Pamiętajmy, aby aplikować krem przed wyjściem na spacer. Krem ochronny powinien nawilżać, wzmacniać i regenerować skórę najmłodszych. 

Płyny i olejki do kąpieli 
Preparaty myjące powinny mieć bardzo łagodne składniki, które nie wysuszą skóry dziecka. Dzięki nim skóra będzie nawilżona, elastyczna i zregenerowana. Dla dzieci powyżej 1 roku życia można wybierać płyny do kąpieli, które np. zmieniają barwę pod wpływem wody. Wówczas kąpiel będzie nie tylko codziennym rytuałem, ale także świetną zabawą. 

Chusteczki nawilżające
Są doskonałym sposobem na szybkie oczyszczenie skóry dziecka, a także nawilżenie jej. Przydadzą się podczas przewijania, na spacerach czy w podróży. 

Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa, dlatego wymaga troskliwej pielęgnacji. Warto zatem zadbać o odpowiednie kosmetyki dla najmłodszych. Zawsze pamiętajmy, aby zwracać uwagę na skład produktów oraz określony przez producenta wiek, od jakiego mogą być stosowane. W drogerii internetowej ekobieca.pl znajdziemy ofertę wielu produktów dla dzieci, które pochodzą od znanych i sprawdzonych producentów.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel