Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
Rimmel The Multi-Tasker korektor 020 Fair 10ml

Rimmel The Multi-Tasker korektor 020 Fair 10ml

24,79 zł30,99 zł
2,48 zł / ml
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Jakie pędzle wybrać do makijażu twarzy?

2017-07-12
Wykonanie atrakcyjnego makijażu, który podkreśli w naturalny sposób urodę, nie przytłaczając jej i jednocześnie takiego, który nie jest mocno widoczny, to zadanie niełatwe. Najczęściej wymaga wiele praktyki i staranności przy pracy, jednak wykonany w odpowiedni sposób może zakryć wszystko to, czego pokazywać nie chcemy, a uwypuklić nasze największe atuty. Aby makijaż twarzy czy oka zachwycał, są potrzebne dobrej jakości kosmetyki i staranność w ich nakładaniu, jednak nie mniej ważną funkcję pełnią akcesoria do makijażu, których używamy. Powinny być dobrane do typu kosmetyku, którego używamy oraz do obszaru twarzy, nad którym pracujemy. A przy tym wszystkim - należy zwrócić uwagę, by były to akcesoria dobrej jakości i bezpieczne dla skóry. Nie zawsze dobór pędzli do makijażu oraz innych przyrządów jest łatwy, dlatego też warto poznać najważniejsze kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupów, a także dowiedzieć się, jakie typy pędzli są niezbędne, by wykonać perfekcyjny makijaż twarzy.

Pędzle do makijażu


Stając przed wyborem pędzli, szczególnie wtedy, gdy nie mamy jeszcze dużego doświadczenia z makijażem i z akcesoriami, często zastanawiamy się nad kupnem gotowego zestawu. W takim pakiecie znajdują się bowiem pędzle do makijażu zarówno twarzy jak i oczu, o różnych kształtach i o różnym przeznaczeniu. Może być to sporym ułatwieniem, ponieważ nie trzeba zastanawiać się nad tym, jakie typy narzędzi warto kupić, ponieważ w jednym zestawie jest wszystko, co może się przydać do zrobienia makijażu twarzy i oczu. To rozwiązanie ma jednak pewne wady. Przede wszystkim należy sprawdzić, jakie pędzle w danym komplecie się znajdują. Niektóre firmy bowiem sprzedają zestawy, w którym znajduje się wiele pędzli o podobnym kształcie, z których nie będziemy korzystać. Dlatego warto wiedzieć, co jest niezbędne do wykonania jak najlepszego makijażu, by kupić tylko to, co rzeczywiście nam się przyda i nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy.

Jakie pędzle do makijażu twarzy są podstawą?


  • pędzel do podkładu. Warto zwrócić uwagę na to, by jego włosie było giętkie i elastyczne. Dobrze sprawdzają się te, które wykonano z włosia syntetycznego. Warto zwrócić uwagę na pędzle Hakuro, na przykład na Hakuro H50, łatwo dostępne w internetowych drogeriach, na przykład na Ekobieca.pl. 
  • pędzel do konturowania, choć można także wybrać oddzielny do różu oraz do bronzera. W wypadku tego typu przyrządów ważne jest, by włosie było stosunkowo miękkie i delikatne. Dzięki temu łatwo będzie uzyskać efekt delikatnej mgiełki koloru na twarzy. Warto przyjrzeć się pędzlom Hakuro H24 czy H15.
  • pędzel do nakładania pudru, który powinien być na tyle duży i zbity, by mógł dobrze wtłoczyć produkt w skórę, szczególnie jeśli lubimy matujące czy utrwalające pudry. Przetestować można różne rodzaje, na przykład Hakuro H100 czy H55.
  • pędzel do nakładania korektora, który może być zarówno syntetyczny, jak i z naturalnego włosia - to zależy właściwie od indywidualnych preferencji. Warto sprawdzić pędzle Hakuro H60.

Jakie pędzle do makijażu twarzy są niezbędne do wykonania makijażu?

Warto zauważyć, że dobór dobrych jakościowo pędzli jest niezwykle istotny dla efektu końcowego. Niektóre pędzle do makijażu twarzy na przykład absorbują wiele podkładu, przez co tylko niewielka ilość nakładana jest na skórę. Powoduje to również, że kosmetyk staje się niewydajny, ponieważ dla ładnego krycia trzeba go użyć więcej. Inne narzędzia mogą ponadto zostawiać nieestetyczne smugi, a także, w niektórych wypadkach, nawet włosie. Dlatego właśnie warto dobrze przemyśleć zakup pędzli i wybrać te, które spełnią nasze oczekiwania i będą odpowiedniej jakości.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel