Darmowa dostawa od 49,99 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
Bell Aztec Blue Mascara Tusz do rzęs Blue 01

Bell Aztec Blue Mascara Tusz do rzęs Blue 01

11,99 zł14,99 zł
1,71 zł / g

Konturowanie twarzy bez tajemnic

2017-10-04
Dobry makijaż to podstawa dla wielu kobiet. Jeżeli ma on wyglądać jeszcze bardziej profesjonalnie, dobrze, aby odpowiednio wykonturować twarz. Jeżeli zrobi się to w zły sposób, można zmienić swoją twarz w niekorzystny sposób. Wtedy twarz może wyglądać bardzo karykaturalnie. Sam podkład i korektor sprawia, że twarz wygląda na spłaszczoną. Nie widać na niej efektu wielowymiarowości.

Jakie efekty można uzyskać za pomocą konturowania twarzy?
W przypadku dobrze wykonanego konturowania twarz ma lepszy wygląd, podkreślone kształty, nie wygląda zwyczajnie. Możliwe jest wtedy uwydatnienie tych dobrych stron twarzy, a zakrycie tych złych. Kształt twarzy może być zupełnie odmieniony optycznie. Kosmetyki do zadań specjalnych- rozświetlacz i bronzer mogą sprawić, że nasze lico może być wyszczuplone, wydłużone, poszerzone, albo nawet skrócone. Nos i policzki również mogą zmienić swój kształt lub zostać bardziej uwydatnione. W konturowaniu twarzy często dąży się do osiągnięcia owalnego kształtu, jest on ogłoszony jako ideał.


Jak konturować twarz owalną?

Owalna twarz potrzebuje od nas najmniejszego wkładu pracy podczas konturowania. Na wstępie trzeba pamiętać o tym, żeby kolor, którym będzie przeprowadzane konturowanie, był maksymalnie dwa tony ciemniejszy od naszego podstawowego koloru twarzy. Rozświetlacz za to, powinien być dwa tony jaśniejszy. Zasada konturowania owalnej twarzy oparta jest na klasycznych zasadach. Wszystkie wgłębienia, linia żuchwy, boki nosa, skronie tudzież miejsca pod kośćmi policzkowymi traktowane są bronzerem. Rozświetlacz natomiast powinny być stosowane na uwypuklenia, czyli: łuki brwiowe, szczyt nosa, obszary nad kośćmi policzkowymi i nad ustami.

Konturowanie w przypadku twarzy okrągłej

To też nie jest trudny do konturowania rodzaj twarzy. Tutaj cieniowane powinny być brzegi twarzy, to niweluje zaokrąglone linie. Dla zbalansowania, rozświetlamy środek twarzy.

Twarz w kształcie serca- jak konturować?

Przy tym rodzaju twarzy uwydatnione są same w sobie wystające kości policzkowe i podbródek. Podczas konturowania, należy pamiętać o tym, aby przesadnie nie cieniować i niepotrzebnie dodatkowo nie wyostrzyć rysów twarzy. Należy zająć się odpowiednim wykonturowaniem szerokiego czoła i kości policzkowych. Rozświetlony natomiast powinien być środek czoła, jak również podbródek, który wystaje.

Jak stosować konturowanie do twarzy prostokątnej?

Ten rodzaj twarzy wymaga zabiegu złagodzenia i zaokrąglenia rysów twarzy. Warto na przykład w takim wypadku wycieniować czoło w taki sposób, aby dodać mu wyglądu, który będzie wydawał się bardziej owalny.

Jak konturować podłużną twarz?
Trzeba tutaj zwrócić większą uwagę, aby podczas konturowania bardziej skrócić twarz. Należy poddać cieniowaniu brodę. Wyeksponowane powinny zostać kości policzkowe.

Uniwersalne triki dotyczące konturowania

Warto wiedzieć, że wymienia się dwa sposoby na modelowanie twarzy. Na sucho oraz na mokro. Pierwsza metoda to klasyczne stosowanie pudrów brązujących. Eksperci z Ekobieca.pl polecają te kosmetyki do tego specjalnie przeznaczone. Nie powinny one posiadać żadnych drobinek, jak również brokatu, które dałyby zupełnie inny efekt, niż ten zamierzony. Zwyczajne, prasowane pudry również mogą się sprawdzić w tym przypadku. W szczególności te na przykład o dwa tony ciemniejsze od naszego naturalnego. Pamiętać też warto o zasadzie, gdzie jeżeli przyciemniamy jakieś części twarzy, jakieś inne trzeba rozświetlić, aby zachować równowagę. Druga technika, na mokro, może sprawić większą trudność. Stosuje się tutaj płynne produkty, tzn. podkłady w różnych odcieniach.  Ten styl konturowania wymaga od nas wprawy. więcej kosmetyków do konturowania twarzy: http://www.ekobieca.pl/pol_m_MAKIJAZ_TWARZ_Konturowanie-1550.html
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel