Kosmetyki pielęgnujące cerę naczynkową; jak skutecznie regenerować i łagodzić podrażnienia twarzy?
2017-01-05
Cera naczynkowa to bardzo specyficzny typ skóry, który szczególne problemy pielęgnacyjne sprawia zwłaszcza zimą. Kontakt z mrozem, gwałtowne zmiany temperatury, klimatyzowane pomieszczenia i skłonność do wysuszania wpływa na powstawanie podrażnień, silne zaczerwienienie, łuszczenie się czy nawet pękanie skóry. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja, która skutecznie może ograniczyć negatywne skutki zimowej aury dla naszej twarzy. W jaki sposób właściwie dbać o cerę, aby zapewnić jej ukojenie i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi?
Charakterystyka cery naczynkowej
Cera naczynkowa twarzy to jeden z kilku typów skóry. Często posiada również cechy skóry wrażliwej, podatnej na reakcje alergiczne. Pielęgnacja cery naczynkowej wymaga przede wszystkim stosowania odpowiednich kosmetyków, zdrowej diety oraz właściwie dobranych zabiegów kosmetycznych. Tego typu skóra jest niezwykle delikatna i cienka, podatna na przesuszenia i szorstkość. Naczynka krwionośne na tego typu tkance są nieelastyczne, łatwo się rozszerzają - zarówno na skutek czynników zewnętrznych jak i emocji. Cechą charakterystyczną dla tego typu skóry są tzw. pajączki, długo utrzymujące się zaczerwienienie, które może powstawać na skutek nawet niewielkich bodźców. Tego typu symptomy mogą pojawiać się niezależnie od wieku, a rozszerzanie się naczynek może mieć swoje źródło między innymi w wahaniach hormonalnych, odczuwaniu silnych emocji, zaburzeniach krążenia, nadwrażliwości skóry, nadciśnieniu tętniczym czy chorobach wątroby.
Jak pielęgnować skórę naczynkową?
Właściwa pielęgnacja cery naczynkowej tkwi w doborze kosmetyków z substancjami, które działają bezpośrednio na problem. Delikatne środki myjące, odżywcze kremy dostosowane do problemu i serum wspomagające mogą znacznie ograniczyć czerwienienie się i szorstkość skóry. W kwestii pielęgnacyjnej szczególne znaczenie dla cery naczynkowej mają:
Systematyczne dostarczanie skórze tego typu składników już po kilku dniach stosowania oprócz wyraźnego złagodzenia i rozjaśnienia, znacznie wygładza i nawilża cerę. Połączenie odpowiedniej kosmetyki ze sprzyjającym cerze stylem życia może przynieść widoczne, zadowalające rezultaty. W internetowej drogerii eKobieca z łatwością można przejrzeć dostępne na rynku kosmetyki, które mogą być idealne w pielęgnacji cery naczynkowej.
Czego warto unikać?
Dobrym sposobem terapii mającej ukoić cerę naczynkową jest całkowite zrezygnowanie z czynników, które wzmagają wzmocnienie objawów naczyniowych. Właśnie dlatego postaraj się unikać gorących potraw, kawy, herbaty czy alkoholu, zrezygnować z ostrych przypraw (chilli, pieprzu), a także gorących kąpieli. Pamiętajmy o tym, by chronić skórę, zwłaszcza przed mrozem, kremami ochronnymi, stosować kremy z filtrem i kategorycznie unikać wizyt w solarium.
Więcej informacji o kosmetykach do cery naczynkowej: www.ekobieca.pl
Charakterystyka cery naczynkowej
Cera naczynkowa twarzy to jeden z kilku typów skóry. Często posiada również cechy skóry wrażliwej, podatnej na reakcje alergiczne. Pielęgnacja cery naczynkowej wymaga przede wszystkim stosowania odpowiednich kosmetyków, zdrowej diety oraz właściwie dobranych zabiegów kosmetycznych. Tego typu skóra jest niezwykle delikatna i cienka, podatna na przesuszenia i szorstkość. Naczynka krwionośne na tego typu tkance są nieelastyczne, łatwo się rozszerzają - zarówno na skutek czynników zewnętrznych jak i emocji. Cechą charakterystyczną dla tego typu skóry są tzw. pajączki, długo utrzymujące się zaczerwienienie, które może powstawać na skutek nawet niewielkich bodźców. Tego typu symptomy mogą pojawiać się niezależnie od wieku, a rozszerzanie się naczynek może mieć swoje źródło między innymi w wahaniach hormonalnych, odczuwaniu silnych emocji, zaburzeniach krążenia, nadwrażliwości skóry, nadciśnieniu tętniczym czy chorobach wątroby. Jak pielęgnować skórę naczynkową?
Właściwa pielęgnacja cery naczynkowej tkwi w doborze kosmetyków z substancjami, które działają bezpośrednio na problem. Delikatne środki myjące, odżywcze kremy dostosowane do problemu i serum wspomagające mogą znacznie ograniczyć czerwienienie się i szorstkość skóry. W kwestii pielęgnacyjnej szczególne znaczenie dla cery naczynkowej mają:- wyciąg z arniki górskiej - wzmacnia ściany naczyń włosowatych, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo,
- wyciąg z kasztanowca - zawiera eskulinę i escynę, które działają przeciwzapalnie,
- ekstrakt z miłorzębu japońskiego - uszczelnia naczynia krwionośne, zmniejsza ich kruchość,
- witaminy: C, K, PP - uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne, zapobiegają wylewom podskórnym,
- rutyna - zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i wzmacnia ich ścianki.
Systematyczne dostarczanie skórze tego typu składników już po kilku dniach stosowania oprócz wyraźnego złagodzenia i rozjaśnienia, znacznie wygładza i nawilża cerę. Połączenie odpowiedniej kosmetyki ze sprzyjającym cerze stylem życia może przynieść widoczne, zadowalające rezultaty. W internetowej drogerii eKobieca z łatwością można przejrzeć dostępne na rynku kosmetyki, które mogą być idealne w pielęgnacji cery naczynkowej.
Czego warto unikać?
Dobrym sposobem terapii mającej ukoić cerę naczynkową jest całkowite zrezygnowanie z czynników, które wzmagają wzmocnienie objawów naczyniowych. Właśnie dlatego postaraj się unikać gorących potraw, kawy, herbaty czy alkoholu, zrezygnować z ostrych przypraw (chilli, pieprzu), a także gorących kąpieli. Pamiętajmy o tym, by chronić skórę, zwłaszcza przed mrozem, kremami ochronnymi, stosować kremy z filtrem i kategorycznie unikać wizyt w solarium.Więcej informacji o kosmetykach do cery naczynkowej: www.ekobieca.pl
Pokaż więcej wpisów z
Styczeń 2017