Darmowa dostawa od 49,99 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g

Krem do depilacji - co warto wiedzieć o tym produkcie?

2017-02-13
Kremy do depilacji to bardzo popularne produkty, które pomagają nam w usuwaniu zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Są bezpieczne i, co ważne, skuteczne - dlatego szybko zdobyły zaufanie u wielu kobiet. Produkty te bardzo łatwo się stosuje i bez problemu można je kupić w każdej drogerii.

Jak działają kremy do depilacji?

Krem do depilacji w bezbolesny sposób usuwa niechciane owłosienie z naszego ciała. Działa szybko i, co istotne, bezboleśnie. Preparaty te usuwają keratynę włosa - wnikają pod skórę, dzięki czemu włos nie jest usuwany wyłącznie powierzchniowo. Krem do depilacji jest zatem doskonałą alternatywą dla maszynki do golenia, ponieważ opóźnia odrastanie nowych włosków. Produkt ten pozwala na dłużej cieszyć się idealnie gładką skórą. Profesjonalne kremy do depilacji dodatkowo zmiękczają naskórek, dzięki czemu skóra nie staje się wysuszona, ale odpowiednio nawilżona. W ofercie drogerii internetowej ekobieca.pl znajdziemy kremy do depilacji ciała i twarzy oraz inne kosmetyki, które można zastosować po usuwaniu włosków.

Kremy do depilacji rodzaje

Kremy do depilacji dzielą się ze względu na rodzaj skóry (np. do skóry wrażliwej czy normalnej) oraz przeznaczenie (np. twarz, okolice bikini). Producenci w zależność od tych czynników dobierają w kremach odpowiednią ilość składników rozpuszczających keratynę. Dla skóry wrażliwej musi być ich mniej, a więcej substancji kojących i nawilżających.

Jak używać kremu do depilacj?

Skóra przed depilacją powinna być oczyszczona i osuszona.
Odpowiednią porcję kremu do depilacji należy nanieść na skórę i odczekać określony przez producenta czas (najczęściej do 10 minut).
Po upływie określonego czasu należy usunąć krem ze skóry przy pomocy szpatułki (producenci bardzo często dołączają ją do opakowania z kremem).
Wydepilowaną skórę należy spłukać letnią wodą i posmarować balsamem nawilżającym.
Po depilacji warto zastosować także specjalny kosmetyk spowalniający wzrost włosków.

Czy kremy do depilacji są bezpieczne?

Kremy do depilacji to bardzo bezpieczne produkty, które nie uszkadzają skóry. Jeśli postępujemy zgodnie z instrukcją, nie powinniśmy obawiać się niepożądanych skutków. Preparaty te można stosować nawet u kobiet w ciąży. Specjalne edycje dla skóry wrażliwej sprawdzą się także u alergików. Jeśli jednak wiele kosmetyków nas uczula, warto przeprowadzić wcześniej próbę uczuleniową. Niewielką ilość kremu należy nanieść np. w okolicę nadgarstka - jeśli po 24 godzinach nie pojawi się żadna reakcja alergiczna, to znak, że dany produkt jest dla nas w pełni bezpieczny.

Zalety kremów do depilacji

  • depilacja jest szybka 
  • bezbolesna metoda usuwania owłosienia
  • nie powodują podrażnień ani uszkodzeń skóry
  • mogą być nakładane nawet na wrażliwą skórę
  • dłuższy efekt gładkiej skóry
  • włoski odrastają później niż po depilacji maszynką do golenia

Kremy do depilacji w skuteczny i szybki sposób usuwają niechciane włoski z różnych okolic naszego ciała. Jest to łatwa oraz bezbolesna metoda, dlatego stała się tak bardzo popularna wśród kobiet. Jeśli masz dość częstego golenia włosków przy pomocy maszynki i szukasz nowego sposobu, który zagwarantuje dokładną depilację, to krem jest świetnym rozwiązaniem dla Ciebie.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel