Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

9,99 zł16,89 zł
2,00 zł / g

Krótki poradnik zakupowy: jaki pędzel do podkładu wybrać?

2017-07-25
Podstawą makijażu twarzy jest wyrównanie jej kolorytu i wygładzenie. Wykonuje się to, używając odpowiednio dobranego podkładu lub kremu BB, w zależności od potrzeb mniej lub bardziej kryjącego. Z powodzeniem tego typu kosmetyki można nakładać na twarz, używając jedynie swoich palców, jednak istnieją sposoby, które nie wymagają brudzenia się, a przy okazji mogą dać bardziej naturalny efekt na twarzy. Mowa tu o pędzlach do makijażu, a konkretniej pędzlach do podkładu. jak wybrać taki, który zaspokoi nasze potrzeby?

Pędzle do podkładu


Pędzle używane do nakładania produktów kremowych na twarz wykonane są zazwyczaj z włosia syntetycznego, które nie pochłania nadmiernych ilości produktu i zapewnia dobre krycie bez strat kosmetyku. Wśród pędzli do makijażu twarzy wyróżnić można trzy podstawowe rodzaje:

  • pędzle płaskie, lekko zaokrąglone, zwane języczkowymi 
  • pędzle typu flat top
  • pędzle kabuki 

Każdy z nich zbudowany jest inaczej, a co za tym idzie, da inny efekt na skórze. Wybór konkretnego rodzaju pędzla może być zatem kłopotliwy - chyba że dokładnie określi się swoje oczekiwania względem narzędzia oraz pozna się możliwości każdego z typów pędzli.

Języczkowy pędzel do podkładu


Pędzel tego rodzaju wyglądem przypomina nieco spłaszczone jajko, jest płaski i odrobinę spiczasty, tak jak Hakuro H18. Nadaje się do nakładania płynnych podkładów oraz korektorów. Tyle w teorii, ponieważ w praktyce może być różnie, szczególnie jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w pracy z pędzlami. Ten typ pędzla do podkładu daje doskonałe efekty, ale trzeba mieć nieco wprawy, by nie zrobić na twarzy smug z produktu, jest więc polecany dla tych, którzy mają doświadczenie w makijażu z użyciem pędzli. Jeśli boisz się, że sobie nie poradzisz, możesz pędzel języczkowy wykorzystać do nakładania bazy pod makijaż, a także kremu czy maseczki.

Pędzel do podkładu typu flat top


Ten rodzaj pędzla jest dość gruby, zwarty i zbity, a jego włosie jest równo przycięte na górze, jest zatem zupełnie płaski. Zazwyczaj można spotkać włosie czarne lub czarno-białe, czyli duofiber. Każda wersja sprawdzi się doskonale.

Pędzle do podkładu typu flat top idealnie nadają się na początek przygody z makijażem dla osób, które jeszcze nie mają wprawy w nakładaniu płynnego podkładu na twarz w sposób inny niż palcami. Tym narzędziem trudno zrobić smugi, ponieważ za pomocą płaskiego końca podkład wklepuje się w skórę, stemplując ją, zapewniając tym samym lepszą trwałość produktu i naturalny wygląd. Najbardziej charakterystycznym przedstawicielem pędzli tego typu jest kultowy już Hakuro H50. Jeśli chcesz go przetestować, na stronie Ekobieca.pl dostępna jest cała seria produktów tego typu, w mniejszych oraz większych rozmiarach.

Pędzle do podkładu kabuki 


Jest to idealny pędzel do podkładu mineralnego. Są to grube, puchate pędzle, które różnią się od flat topa zaokrąglonym końcem. Narzędzia tego typu zapewniają naturalny efekt na skórze, nadają się także do zwiększania krycia podkładu za pomocą stemplujących ruchów. Pudrowy, mineralny podkład rozkłada się okrężnymi ruchami, omiatając twarz, co zapewnia delikatny efekt. Pędzla typu kabuki można również używać do rozcierania granic między różem a bronzerem, a także do wykańczania makijażu pudrem. Hakuro ma w swojej kolekcji pędzel kabuki - jest to model H100.

Dobór odpowiednich pędzli do podkładu decyduje o tym, jak będzie wyglądać twój makijaż, warto więc wybrać taki, który odpowiada twoim potrzebom oraz jest dobry jakościowo. Po więcej pędzli Hakuro odwiedź drogerię Ekobieca.pl.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel