Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Kultowe kosmetyki z naprawdę długą historią. Które z nich warto wypróbować?

2019-02-26
Na drogeryjnych półkach można spotkać marki kosmetyczne, które na rynku są już blisko sto lat, a ich produkty, niezmiennie cieszące się uznaniem, to już kultowe kosmetyki. Bardzo często trudno sobie zdać sprawę z tego, jak długi staż mają konkretne firmy. Są jednak takie produkty, które z pewnością warto wypróbować, bo cieszą się uznaniem od kilkudziesięciu lat.

Wypiekany róż Bourjois - klasyka gatunku

Mówiąc o kultowych kosmetykach, nie sposób pominąć tego produktu, którego niegdyś używały babcie, później matki, a obecnie korzystają z niego córki. Zamknięty w estetycznym, różowym pudełeczku, wypiekany róż do policzków, to produkt, który używany jest przez kobiety od pokoleń. Dodatkowo jest pionierem wśród wypiekanych róży, wcześniej stosowano jedynie pomady, które nie służyły kobiecej cerze. Nic w tym dziwnego, gdyż kultowy róż został stworzony przez Alexandra Napoleona Bourjois jeszcze w XIX wieku, a był to rok 1863. Róż Bourjois, a także inne produkty tej marki weszły na rynek zagraniczny kilkadziesiąt lat później, bo w roku 1913 roku. Można zatem powiedzieć, że od 155 lat róż obecny jest w kosmetyczkach Francuzek, natomiast od 105 uświetnia makijaż kobiet na całym świecie. Jeśli kosmetyk utrzymuje się na rynku przez tyle lat i wciąż cieszy się renomą - z pewnością jest wart uwagi.

Lakier do paznokci Revlon - pierwszy taki lakier

Kultowym kosmetykiem na początku XX wieku z pewnością był kryjący lakier do paznokci, dzięki któremu kobiety mogły cieszyć się nasyconymi kolorami swojego manicure’u. Mowa oczywiście o lakierze do paznokci Revlon, który ukazał się na rynku kosmetycznym już w 1913 roku i był to pierwszy tego rodzaju kosmetyk. Malowanie paznokci na intensywne kolory zapoczątkował założyciel całej marki kosmetycznej - Charles Revson. Obecnie niemal każda marka ma w swojej ofercie kilka linii lakierów do paznokci, marki prześcigają się wzajemnie w jakości i różnorodności tych produktów, jednak warto zwrócić uwagę na tę firmę, która jako pierwsza dała kobietom możliwość malowania paznokci.

Carmex balsam do ust z efektem zmrożenia

Wśród kultowych kosmetyków znajdują się nie tylko te do makijażu, lecz także pielęgnacyjne. Do takich należy produkowany przez markę Carmex balsam do ust. Tak samo, jak w przypadku poprzednich kultowych produktów, ten został stworzony przez mężczyznę, a był to Alfred Woelbing, który na własnych ustach odczuł problem wysuszenia i pękania. Pierwsze balsamy powstały w domowym zaciszu, gdzie wymyślono ich formułę i zamknięto w małych słoiczkach. Popularność tego specyfiku stale rosła za sprawą samego Woelbinga, który rozwoził swój produkt po pobliskich aptekach i sprzedawał prosto z bagażnika swojego prywatnego samochodu. Produkcja domowa trwała bardzo długo, bo aż do 1957 roku. Dopiero w latach 90. została również opracowana formuła Carmexu w tubce. Po dziś dzień jednak można korzystać z legendarnego słoiczka z charakterystycznym, żółtym wieczkiem, jakie towarzyszyło temu produktowi niemal od samego początku.

Krem do twarzy prosto z kuchni

Pierwsza kobieta wśród tylu mężczyzn, która dała początek wielkiej marce kosmetycznej, obecnej na rynku już ponad 80 lat. Estee Lauder, bo o niej mowa, już w 1924 roku zainteresowała się branżą kosmetyczną za sprawą swojego wuja. W 1942 roku zajęła się produkcją i sprzedażą kosmetyków już na własną rękę i to dosłownie - bo pierwsze kremy do twarzy zrobiła we własnej kuchni. Dopiero w roku 1946 założyła rodzinne przedsiębiorstwo i rozszerzyła nie tylko skalę produkcji, lecz także ofertę, chociażby o nowy i pierwszy zapach firmy - ,,Youth Dew”.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019

Polecane

pixel