Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Makijaż karnawałowy - co powinno charakteryzować makijaż na ten wyjątkowy czas?

2019-03-13
Makijaż na karnawał to kluczowa sprawa, nic dziwnego, gdyż wokół całego okresu panuje szczególny klimat i atmosfera. Bez wątpienia wszystkie imprezy i wydarzenia organizowane z tej okazji są w pewnym sensie wyjątkowe i warte zapamiętania, dlatego też odpowiedni wygląd ma duże znaczenie. Jest to również czas, który kojarzy się z szaleństwem i w tym okresie można sobie pozwolić na pewne odstępstwa. Dlatego właśnie warto postawić na makijaż karnawałowy, który będzie różnił się od pozostałych.

Kolorowy makijaż vs przydymione oko

Makijaż karnawałowy rządzi się swoimi prawami i pozostawia dużą swobodę w kwestii doboru kolorów i ich intensywności. W zależności od wybranej stylizacji, zwykle w tym czasie królują dwa rodzaje makijażu - ciemny, matowy oraz kolorowy, rozświetlony, błyszczący. Wybór zależy od miejsca zabawy, kreacji i samopoczucia osoby, nie każdy czuje się dobrze w ciemnych bądź kolorowych makijażach. Złotym środkiem jest połączenie ciemniejszych, matowych cieni z brokatem na powieki. W ten sposób można otrzymać bardzo zmysłowy, wieczorowy i zdecydowanie niecodzienny efekt. Można również swobodnie wybrać kolor brokatu na powiekę - zwykle królują szampańskie i złote odcienie, ale dobrze sprawdzą się również bardziej wyraziste i żywe barwy.

Rozświetlony makijaż

Bez względu na to, czy na oczach będzie raczej ciemno i matowo, czy też błyszcząco i kolorowo, makijaż na karnawał to zdecydowanie rozświetlony makijaż. Podczas wykonywania makijażu nie trzeba oszczędzać rozświetlacza. Wręcz przeciwnie, warto rozświetlić twarz, nakładając produkt nie tylko na kości policzkowe, lecz także czubek nosa, a nawet na wysokości obojczyka, jeśli wybrana na wieczór kreacja posiada dekolt. Odrobinę rozświetlacza można dodać również w okolicy dolnej i górnej powieki oraz pod łukiem brwiowym, aby jeszcze bardziej ,,stworzyć oko”, zwłaszcza jeśli makijaż jest ciemny.

Trwałość makijażu

Karnawałowa zabawa jest bardziej intensywna, dlatego jest sporym wyzwaniem dla makijażu. Przy nakładaniu poszczególnych produktów warto zwrócić uwagę na to, aby przedłużyć ich trwałość i zabezpieczyć przed ścieraniem. Podstawowym sposobem na to jest stosowanie bazy. Odpowiedni produkt powinien zostać nałożony na twarz przed aplikacją podkładu. Również wybór fluidu nie pozostaje bez znaczenia, na takie wieczory najlepiej sprawdzi się dobrze kryjący podkład, gdyż z pewnością utrzyma się dłużej na twarzy. Przed nałożeniem cieni należy również zastosować specjalną bazę na powieki. Jej obecność sprawi, że podczas zabawy kosmetyki nie będą się osypywały, a także nie zetrą się. Obecność bazy ułatwia także aplikację produktów i zwiększa ich nasycenie na powiece. Gotowy makijaż karnawałowy dobrze również zmatowić pudrem (przed aplikacją rozświetlacza), jego obecność również stanowi ochronę trwałości podkładu. Na koniec warto spryskać całość sprayem utrwalającym makijaż. W ekstremalnym przypadku przy braku innych środków można delikatnie rozpylić odrobinę lakieru do włosów, jednak zdecydowanie lepiej sprawdzą się przeznaczone do tego celu kosmetyki.

Sztuczne rzęsy

Decydując się na makijaż na karnawał, który mocno podkreśla oko, bez względu na to, czy będzie to przydymione oko, czy bardziej kolorowy makijaż, konieczne jest również podkreślenie rzęs. Przy tak mocnym makijażu sam eyeliner i tusz do rzęs mogą okazać się niewystarczające. Na takie okazje najlepiej sprawdzają się sztuczne rzęsy, które dodatkowo podkreślają makijaż i jeszcze bardziej potęgują efekt ,,otwartego oka”, który jest niezmiernie ważny zwłaszcza przy ciemnych makijażach, które mogą wywołać efekt przytłoczenia.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

pixel