Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g

Odżywki do paznokci – jak wybrać najlepszą odżywkę?

2019-10-31
Odżywki do paznokci to kosmetyki, które pozwalają nie tylko na zachowanie pięknych dłoni, lecz także stanowią ratunek dla paznokci zniszczonych malowaniem, hybrydami czy pracami w domu i ogrodzie. Paznokcie łatwo ulegają osłabieniu, mogą się łamać, kruszyć i przebarwiać, dlatego warto wybrać najlepszą odżywkę, która będzie miała skład dopasowany do konkretnego problemu. Na co zwracać uwagę, wybierając odżywki do paznokci? Zobacz sama!

Odżywki do paznokci – jak działają?


Odżywki do paznokci przede wszystkim powinny dostarczać składników, które odżywiają i wzmacniają płytkę paznokci oraz skórki wokół nich. Problematyczne paznokcie, zarówno rozdwajające się, jak i łamliwe oraz cienkie, wymagają w pierwszej kolejności regeneracji. Ponadto, wyróżniamy odżywki, które skupiają się na konkretnym defekcie, co pozwala na silne działanie w przypadku danego problemu z paznokciami.

  • Odżywki regenerujące – zawierają składniki, które odbudowują zniszczenia powstające pod wpływem uszkodzeń mechanicznych. Warto zaznaczyć, że częste malowanie i zmywanie lakierów osłabia płytkę paznokcia, powodując ubytki i stopniowo sprawiając, że paznokcie stają się cienkie i łamliwe. Odżywki regenerujące z dobrym składem zawierają najczęściej wapń i keratynę. Związki te wbudowują się w płytkę paznokcia, odbudowując ją i wzmacniając.
  • Odżywki wzmacniające – przeznaczone są do paznokci cienkich i łamliwych. Cienkie paznokcie są częstym problemem kobiet, które korzystają z piłowania płytki przed nakładaniem hybryd. Bardzo ważna w tym przypadku jest zawartość witamin oraz olejków, np. arganowego i oleju z awokado, które dodatkowo odżywiają paznokcie.
  • Odżywki do cienkich i łamliwych paznokci - powinny nie tylko wzmacniać płytkę, lecz także zwiększać jej elastyczność, zapobiegając kruszeniu. Składnik, który jednocześnie wzmacnia i uelastycznia paznokcie, to m.in. kwarc. Utwardzacze stosowane w odżywkach do cienkich paznokci działają na zasadzie odbudowy struktury białek w płytce. Zwykle sprawdzają się składniki, takie jak proteiny jedwabiu czy mikrocząsteczki diamentu. Powłoka tworząca się na płytce paznokci nadaje połysk oraz utwardza i chroni cienkie paznokcie.
  • Odżywki na szybki wzrost paznokci – często zależy nam, aby mieć długie, ale naturalne paznokcie. Niejednokrotnie pomimo starań paznokcie rosną zbyt wolno. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku są odżywki do paznokci zawierające składniki przyspieszające wzrost paznokci, np. krzemionkę, żelazo, ceramidy, kwarc.
  • Odżywki do paznokci rozdwajających się – płytka paznokcia potrafi się rozwarstwiać w wyjątkowo nieprzyjemny sposób. Wygląda to nieestetycznie, co więcej - rozdwojone paznokcie są łatwo dostępne dla bakterii i grzybów. Dobra odżywka do paznokci rozdwajających się i łamliwych powinna zawierać przede wszystkim witaminy (C, F, E, B7, B5). Kobiety z rozdwajającymi paznokciami powinny stosować odżywki bez formaldehydu. To związek działający odkażająco, jednak zdarza się, że powoduje uczulenia i wywołuje rozwarstwienie płytki.
Można skorzystać także z odżywki do paznokci nadającej kolor. To dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku paznokci z przebarwieniami. Wówczas odżywka jednocześnie rozpoczyna działanie rozświetlające i maskuje niedoskonałości.

Olejki i oliwki do skórek

Najpopularniejsze są odżywki do paznokci w formie zastygające lakieru, który tworzy ochronną warstwę, zapewniając długotrwałe działanie składników odżywczych. Dostępne są także odżywcze olejki do paznokci, które wchłaniają się po kilku minutach, pozostawiając delikatny połysk. Takie odżywki sprawdzają się zwłaszcza w przypadku kobiet, które chcą zachować naturalność i nie lubią usuwania pozostałości odżywki po kilku dniach. Odżywki do paznokci w formie regeneracyjnych olejków odżywiają także skórki wokół paznokci, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są specjalne oliwki do skórek, które zmiękczają, koją podrażnienie i poprawiają finalny efekt.
Zadbaj o piękne dłonie i sprawdź w naszej drogerii odżywki do paznokci, oliwki do skórek i niezbędne akcesoria do pielęgnacji! Wybierz odżywki na wzrost paznokci, regeneracyjne lub nadające kolor i odzyskaj zdrowe, estetyczne paznokcie!
Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel