Darmowa dostawa od 49,99 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g
Bell Aztec Blue Mascara Tusz do rzęs Blue 01

Bell Aztec Blue Mascara Tusz do rzęs Blue 01

11,99 zł14,99 zł
1,71 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

9,80 zł16,89 zł
1,96 zł / g

Olejowanie

2018-01-22
Korzyści z olejowania włosów - sprawdź, co możesz dać swoim włosom Tylko naturalne metody!

Jeżeli zastanawiałaś się, w jaki sposób wydobyć z Twoich włosów naturalne piękno, koniecznie powinnaś poznać olejowanie olejkami do włosów!

Co to takiego olejowanie?

Czym dokładnie jest olejowanie? To pielęgnacyjny proces, u którego podstawy leży zamierzone, systematyczne i długotrwałe wmasowywnie i rozprowadzanie w skórę głowy (skalp) naturalnych olejów roślinnych, specjalnie tłoczonych dla kosmetyki, dobierając je pod kątem ich zawartości, a także ich cech. Celem ma być polepszenie stanu włosów, ich leczenia oraz profilaktyki problemów związanych z włosami i skalpem. Ponadto, kobiety stosują oleje celem wsparcia wzrostu włosów, ich wygładzenia czy nabłyszczenia. Olejować możemy włosy zarówno na sucho, jak i na mokro. Dla całościowego odżywienia włosów oraz utrwalenia rezultatu stosowane jest olejowanie na sucho, natomiast olejowanie na mokro przydaje się, gdy chcemy zaadaptować własne rozwiązania pod potrzeby naszych włosów - ten zatem sposób wydaje się najbardziej uniwersalny i powinien sprawdzić się w przypadku każdego rodzaju włosów.

Olejki do włosów przeznaczone do tzw. olejowania włosów posiadają zdecydowanie więcej zalet niż tradycyjne maski. Oleje bowiem mają skład zdecydowanie bardziej naturalny; również ich nakładanie nie przysparza tak wielu problemów, jak w przypadku aplikacji masek. Na nałożenie tych ostatnich musimy również przeznaczyć sporą część czasu. Ponadto, oleje można w prosty sposób dobrać - w zależności od porowatości naszych włosów, a więc ich stanu. Działają również zdecydowanie szybciej i są efektywniejsze. Jedyną trudność stanowi sposób ich nakładania i odpowiedni wybór w zależności od typu włosów. Różnorodność olejków do włosów znajdziesz w internetowym sklepie ekobieca.pl - znajdziesz tu tylko najlepsze propozycje olejów do wszystkich włosów dzięki eksperckiej selekcji, dlatego pielęgnacja każdego rodzaju włosów stanie się czystą przyjemnością.

Zalety olejków do włosów:

  • Jeśli chodzi o zawartość olejów, to trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na kwasy tłuszczowe. Są one główną składową wodno-lipidowej bariery w skórze głowy oraz łączą łuski włosowe zbudowane z keratyny. Zależnie od rozmiaru cząsteczek kwasowych, dostosują się one do naszych włosów - bez względu na niższą bądź niższą porowatość włosów
  • Podczas gdy ciężka, gęsta struktura masek może powodować, że nasze włosy zostają oblepione jeśli nie zostanie dokładnie spłukana, to oleje - paradoksalnie, bo przecież mają tłustą konsystencję - przyswajane są przez włosy idealnie, nie obciążając przy tym włosów i nie powodując utraty ich objętości czy prowadząc do powstania łupieżu. Wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to porowatość naszych włosów
  • Maski nakłada się stosunkowo długo - tak samo dużo czasu musimy poświęcić na ich wmasowanie w skórę głowy, a potem dokładne spłukanie. To prawda, że olejowanie stosowane jest również na noc, ale oleje mogą być aplikowane równie dobrze jako szybka kuracja, np. nakładając je kilkadziesiąt minut przed umyciem włosów i skalpu, oczywiście na suche jeszcze włosy, a także po umyciu, bez potrzeby spłukiwania.

Plusów olejowania jest, rzecz jasna, dużo więcej, np.: niższe niż w przypadku masek koszty, większa ekonomiczność, świetna skuteczność. Olejki można tak samo stosować celem ochrony przed wysoką temperaturą, żeby ułatwić sobie rozczesanie splątanych kosmyków, jak również w celu zapewnienia rezultatowi fryzury lśniący finał, np. przed zabawą sylwestrową.Warto zaznaczyć, że szeroką gamę olejów zapewnia internetowy sklep ekobieca.pl, który oferuje oleje przeznaczone do praktycznie każdego rodzaju włosów.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel