Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Optymalna pielęgnacja włosów farbowanych, czyli jak dbać o włosy po koloryzacji

2019-03-13
Farbowanie to częsta praktyka wśród kobiet, która pozwala na pogłębienie naturalnego koloru, rozjaśnienie czy całkowitą zmianę barwy włosów. Panie chętnie sięgają po farbę, kiedy chcą zmienić coś w swoim wyglądzie bądź pozbyć się pierwszych siwych włosów. Mimo to wciąż powszechny jest mit o tym, że farbowanie bardzo niszczy włosy. Jak w każdym micie jest tu i ziarnko prawdy, jednak przy optymalnej pielęgnacji włosów farbowanych pozostaną one w dobrym stanie. Jak dbać o włosy farbowane?

Dobra farba do włosów to podstawa

W kwestii pielęgnacji włosów farbowanych należy zacząć od początku, czyli odpowiedniej farby. Ważny jest przede wszystkim jej skład. Najlepiej sprawdzą się te produkty, które wzbogacone są w składniki naturalne, olejki i nie posiadają amoniaku oraz substancji obciążających włosy. Aby upewnić się, że produkt to faktycznie dobra farba do włosów, warto zaczerpnąć opinii u osób doświadczonych w farbowaniu bądź profesjonalnych fryzjerów. Koloryzacja włosów odpowiednim produktem już na wstępie ułatwi dalszą pielęgnację, ponieważ nie obniży kondycji włosów i zapobiegnie ich nadmiernemu wysuszeniu.

Sztyft na odrosty, czyli ratunek przed farbowaniem

Podstawową wadą koloryzacji włosów jest fakt, że bardzo szybko rosną, odkrywając ponownie naturalny kolor, który kryje się pod farbą. Zbyt częste używanie farby nie jest jednak wskazane, a widoczne odrosty są zdecydowanie nieestetyczne. W odpowiedzi na ten palący problem wiele firm wprowadziło do swojej oferty specjalne sztyfty na odrosty. To produkt, który pozwala doraźnie ukryć odrosty, przedłużając okres przed kolejnym farbowaniem. W tej roli dobrze sprawdzają się również spraye oraz specjalne płukanki do włosów.

Szampony do włosów farbowanych

W kwestii tego, jak dbać o włosy farbowane, niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiednich produktów. W pielęgnacji włosów farbowanych nie może zabraknąć specjalnych kosmetyków, których działanie będzie nie tylko wzmacniało kolor, lecz także chroniło włosy przed zniszczeniem. Podstawą jest specjalny szampon do włosów farbowanych, dobrany odpowiednio do włosów przyciemnianych i rozjaśnianych. W przypadku blondu niezwykle ważne są preparaty wzbogacone o naturalne barwniki w zimnej tonacji - fioletowe bądź niebieskie - zapobiegają żółknięciu koloru i utrzymują go w chłodnym odcieniu. Odpowiedni szampon pozwala również zachować kolor na dłużej, chroniąc go przed wypłukaniem.

Odżywki do włosów farbowanych

Odżywki do włosów to bardzo ważny element ich pielęgnowania. Podobnie jak w przypadku szamponu, ten produkt również powinien być dobrany w taki sposób, aby odpowiadał potrzebom włosów po koloryzacji. Nie można pomijać tego kroku przede wszystkim z tego względu, że włosy po koloryzacji są bardziej podatne na osłabienie i zniszczenie, szczególnie w przypadku rozjaśniania. Dlatego specjalne odżywki do włosów farbowanych są niezbędne, aby utrzymać włosy w optymalnym nawilżeniu, chroniąc je przed matowieniem i utratą blasku.

Maski, olejowanie i szczególna troska o włosy

Zdrowe i mocne włosy to zawsze kwestia ich odżywiania i unikania wszelkich czynników, które mogą wpływać na ich osłabienie. Po koloryzacji taka uwaga w kwestii troski o włosy jest jeszcze ważniejsza. Warto raz na jakiś czas zastosować zabiegi, takie jak olejowanie, odżywianie keratynowe czy maseczki odżywcze. Dodatkowo warto oszczędzić włosom takich zabiegów, jak suszenie, prostowanie czy wszelkich innych wymagających ciepła. Jeśli nie da się ich całkiem wykluczyć, dobrze je zminimalizować i każdorazowo przed użyciem ciepła zastosować preparaty ochronne.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

pixel