Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Optymalna pielęgnacja włosów - jak powinna wyglądać, aby były mocne, zdrowe i pełne blasku

2019-02-19
Zdrowe, gładkie i mocne włosy, które mają charakterystyczny blask, to marzenie niemal każdej kobiety. Nawet jeśli natura obdarzyła włosy wszystkimi z tych cech, trzeba szczególnie o nie dbać, aby nie utraciły swojej dobrej kondycji. Jak powinna wyglądać optymalna pielęgnacja włosów, aby utrzymać je w jak najlepszym stanie? Jakich preparatów i kosmetyków do włosów należy używać, żeby wyglądały dobrze?

Skuteczne oczyszczanie - szampony do codziennej pielęgnacji włosów

Bez względu na to, czy włosy wymagają codziennego mycia, czy można myć je w odstępie 2-3 dni, nie powinno ograniczać się do stosowania tylko jednego szamponu. Zasada mycia włosów jest następująca: na co dzień należy używać szamponu naturalnego i lekkiego (o przezroczystej, lekkiej konsystencji), który pozostawia włosy lekkie i odświeżone. Raz w tygodniu, a w przypadku codziennego mycia nawet dwa razy w tygodniu, konieczne jest jednak użycie mocniejszego produktu (o gęstej, perłowej konsystencji). Jego zadaniem będzie dokładne oczyszczenie włosów oraz skóry głowy ze wszelkich zanieczyszczeń, z którymi nie poradził sobie lekki szampon.

Odżywienie i ochrona włosów - odżywka

Odżywki to zaraz po szamponie jeden z najważniejszych kosmetyków, szczególnie w przypadku pielęgnacji włosów długich, których końcówki są narażone na wiele niekorzystnych czynników. Odżywkę należy dobrać do struktury i potrzeb włosa. Innego produktu będą potrzebowały włosy cienkie, innego zaś grube. Te suche z kolei będą potrzebowały innych składników odżywczych niż te, które są kręcone bądź łamliwe. Z całej palety różnorodnych odżywek należy wybrać taką, która będzie spełniała jak najwięcej kryteriów, które wyznaczają same włosy. Bardzo ważne jest również to, aby odżywka była częścią codziennej pielęgnacji włosów lub w przypadku rzadszego mycia włosów, stosowana każdorazowo po użyciu szamponu. Ze względu na konsystencje i specyfikę odżywek, należy je aplikować mniej więcej od połowy wysokości włosów, pomijając ich część przy samym skalpie, aby uniknąć obciążenia.

Suszenie i modelowanie włosów - rób to z głową

Poddawanie włosów wszelkim stylizacjom czy suszeniu jest najczęstszą przyczyną ich niszczenia i przesuszenia. Czy oznacza to, że należy całkowicie zrezygnować z tych zabiegów? Z pewnością ich ograniczenie będzie korzystne dla kondycji włosów, jednak znaczną różnicę przyniesie również zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji, która zapewni ochronę przed wysoką temperaturą. To bardzo ważne przy pielęgnacji włosów długich, gdy zniszczone końcówki nie są regularnie skracane. Stosowanie kosmetyków termoochronnych pozwala włosom wzmocnić się i uodpornić na szkodliwe działanie suszarki, lokówki czy prostownicy. Należy je stosować każdorazowo przed użyciem sprzętu do stylizacji.

SPA dla włosów - maski i olejowanie

Oprócz rutynowej pielęgnacji włosów, warto stosować również kilka innych zabiegów, które dodatkowo je wzmocnią, nawilżą i odżywią. Do takich należy na przykład stosowanie masek. W przeciwieństwie do odżywek, maskę należy nałożyć nie tylko na długość włosów, lecz także skalp, delikatnie wmasowując produkt w skórę głowy. Aby działanie stężonych składników odżywczych było jeszcze bardziej skuteczne, produkt należy trzymać na włosach przez kilkanaście minut. Żeby dodatkowo wzmocnić działanie produktu, warto nałożyć foliowy czepek lub owinąć głowę ręcznikiem.

Co jakiś czas warto również zastosować olejowanie włosów. Spośród wielu olejów roślinnych należy wybrać ten, który będzie miał najlepsze działanie, odpowiadające na potrzeby włosów. Tego zabiegu nie należy stosować zbyt często, gdyż oleje mogą nadmiernie obciążać, jednak wzmocnienie pielęgnacji włosów o wykonanie tego zabiegu raz na 2-3 tygodnie z pewnością poprawi ich kondycję i wygląd.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019

Polecane

pixel