Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pasta cukrowa- alternatywa dla bolesnej depilacji!

2017-07-07
Depilacja nigdy nie należała do najprzyjemniejszych czynności. Choć metod domowej depilacji jest wiele, żadna nie jest zbyt miła dla skóry. Na szczęście na rynku pojawił się produkt, który jest skuteczny, a tym samym znacznie mniej bolesny. Ten wspaniały kosmetyk to pasta cukrowa.

Dlaczego pasta cukrowa?

Jest to rewelacyjna metoda depilacji. Formuła substancji opiera się na starożytnych, bliskowschodnich recepturach. Depilacja pastą cukrową zapewnia spokój na 2-3 tygodnie i jest idealną metodą depilacji dla alergików i osób zmagających się z problemem żylaków oraz pękających naczynek krwionośnych. Dzięki wielu zaletom jest coraz bardziej popularna wśród kobiet. Przede wszystkim, pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a tylko do włosków, przez co znacznie zmniejsza się odczuwany ból podczas zabiegu. Depilację można przeprowadzać nawet, gdy włoski są bardzo krótkie. Resztki pasty bez problemu możemy zmyć ciepłą wodą. Ewentualne podrażnienia są znikome i znikają po jednym dniu. Depilując się regularnie można całkowicie pozbyć się owłosienia w niektórych rejonach ciała

Depilacja pastą cukrową na zimno!

Jedną z metod depilacji pastą cukrową jest depilacja na na zimno. Podczas jej stosowania należy oderwać kawałek pasty z opakowania i zgnieść w dłoniach jak plastelinę, aż do momentu, gdy zacznie kleić się w rękach i przybierze złocisty kolor. Jeśli mamy problem z uformowaniem jej w dłoniach, możemy podgrzać ją chwilę w kąpieli wodnej. Wyrobioną pastę należy rozciągnąć na fragmencie skóry, aby powstała ok. 3-4 centymetrowa warstwa. Następnie energicznie ją odrywamy. W tym wypadku produkt nakładamy pod włos, a odrywamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Dzięki temu zabieg nie przynosi dyskomfortu. Past jest bardzo wydajna, gdyż oderwany kawałek można raz jeszcze rozgnieść i nałożyć na skórę. Jedną kulką pasty cukrowej można wydepilować całą łydkę.

Depilacja pastą cukrową na ciepło!

Drugą metodą depilacji pastą cukrową jest depilacja na ciepło. Miseczkę z pastą należy umieścić w kąpieli wodnej, aż się rozpuści. W międzyczasie powinniśmy przygotować sobie paski materiału, które posłużą nam do odrywania pasty. Gdy pasta już się rozpuści, powinniśmy sprawdzić, czy nie jest za gorąca, a potem nałożyć trochę za pomocą drewnianej lub plastikowej szpatułki i rozprowadzić równo na wybranym fragmencie ciała. Potem przyklejamy pasek materiału, dociskamy go plaskamy i odrywamy energicznym ruchem. Tak samo jak w poprzedniej metodzie, pastę nakładamy pod włos, a zrywamy z włosem. Ewentualne pozostałości pasty możemy zdjęć kolejnym paskiem materiału.

Jak się przygotować do depilacji?

Zalecane jest, aby przed depilacją cukrową przeprowadzić dokładny peeling ciała. Można wykonać peeling cukrowy, peeling enzymatyczny lub peeling z soli. Trzeba pamiętać o stosowaniu kolistych ruchów podczas wcieraniu kosmetyku. Tylko dzięki temu możemy pozbyć się martwego naskórka, który mógłby przyklejać się do pasty cukrowej. Podniesiemy też włoski oraz wyciągniemy te wrośnięte w skórę. Na noc dobrze jest zastosować krem nawilżający.

Pielęgnacja po depilacji!

Pasta cukrowa czasem może powodować niewielkie podrażnienia skóry. Dlatego po depilacji dobrze jest nasmarować skórę sokiem z cytryny, delikatnym tonikiem lub wodą różaną. Depilowane miejsca możemy posmarować delikatną oliwką po depilacji, która złagodzi ból i ukoi zaczerwienioną skórę, a dodatkowo doda jej blasku.

W drogerii Ekobieca.pl znajdziemy pastę cukrową i inne produkty potrzebne do depilacji ciała.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017

Polecane

Alexya Pasta cukrowa do depilacji, 300 g

Alexya Pasta cukrowa do depilacji, 300 g

12,49 zł brutto10,62 zł brutto
0,04 zł / g brutto
pixel