Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Pędzle do makijażu - jakie wybrać?

2017-03-28
Na półkach w drogeriach wybór pędzli jest ogromny. Tyle dostępnych jest rodzajów i typów pędzli… Ale do czego one właściwie służą? Nie lepszy byłby jeden pędzel do wszystkiego? Ta różnorodność ma swoją przyczynę, bowiem każdy produkt do makijażu ma inną konsystencję, dlatego też do ich aplikowania dobry będzie pędzel o innej budowie i innym włosiu. Dowiedz się, jaki pędzel wybrać, by osiągnąć najlepszy efekt w makijażu.

Pędzle do makijażu twarzy

Istnieje wiele typów pędzli do twarzy, jednak by wykonać piękny makijaż, nie trzeba mieć ich wszystkich. Wystarczy kupić kilka podstawowych, które sprawią, że aplikowane produkty będą świetnie wyglądać na twarzy. Minimum w tej kategorii to klasyczny pędzel do podkładu, płaski i zaokrąglony. Da efekt naturalnego, niezbyt mocnego krycia Będzie odpowiedni także do nanoszenia korektora na twarz i pod oczy, a więc to pędzel uniwersalny. Możesz także wybrać okrągły pędzel płaski, taki jak Hakuro h50, dostępny w drogerii ekobieca.pl. Da naturalny efekt na twarzy, choć krycie osiągnięte tym pędzlem będzie mocniejsze, niż zapewni pędzle tradycyjny, dzięki możliwości “stemplowania”, jaką daje płaska końcówka. Pędzel ten jednak nie nada się do nakładania korektora.

Warto także mieć w swojej kolekcji ścięty skośnie pędzel do różu, który doskonale wtłacza kolor w skórę i daje kontrolę nad ilością produktu, który aplikowany jest na twarz. Będzie dobry dla tych osób, które nie czują się jeszcze do końca pewnie w używaniu sypkich kosmetyków kolorowych. Bardziej uniwersalny jest okrągły pędzel do pudru, którym, poza rozprowadzeniem na twarzy pudru i kosmetyków mineralnych, omieciesz twarz chmurką koloru. Do tego celu nada się także pędzel o kształcie wachlarza, którym naniesiesz na twarz także rozświetlacz i bronzer, osiągając delikatniejszy efekt..

Pędzle do makijażu oczu

O ile bez niektórych pędzli do twarzy da się wykonać makijaż, tak pędzle do oczu to coś, co właściwie stanowi o jego sile. Nawet najlepsze cienie do oczu naniesione na powiekę za pomocą palca lub nieodpowiedniego narzędzia mogą stracić swoje właściwości i nie ukazać pełni koloru. Narzędzie w tym wypadku jest niemal tak samo ważne, jak produkt, którego się używa, dlatego warto zakupić kilka profesjonalnych pędzli do makijażu oczu.

Pędzli do oczu jest kilka rodzajów, każdy przeznaczony do innego typu zadań. Wyróżniamy więc:

  • pędzle płaskie i kulkowe do nakładania cieni
  • pędzle do rozcierania cieni, idealne do smokey eye i rozciernia granicy kolorów 
  • pędzle skośne, doskonałe do rysowania kresek na powiece oraz wyrysowania brwi 

Każdy z nich daje inny efekt i warto mieć je w swojej kosmetyczce. Firma Hakuro, dostępna w drogrii ekobieca.pl ma w swojej ofercie wybór pędzli z każdego rodzaju.

Inne pędzle do makijażu

Poza pędzlami do makijażu i oczu warto zakupić jeden pędzel do ust. Dzięki niemu nakładanie szminek o mocnych kolorach będzie łatwiejsze, a pomadka utrzyma się dłużej na ustach. Na sklepowych półkach można spotkać jeszcze wiele innych typów pędzli oraz akcesoriów do makijażu. Ciekawe są pędzle - okrągłe szczoteczki, które nadają się do nakładania podkładu. Alternatywą dla zwykłego pędzla może być także gąbeczka, którą po nawilżeniu wodą nabiera się podkład i nakłada na twarz. Zapewnia to naturalny efekt, podobny do tego osiąganego przy aplikacji kosmetyku palcami.

Jeśli nie umiesz się zdecydować bądź nie jesteś pewna, jakie pędzle wybrać dla siebie, możesz zamówić gotowy zestaw pędzli do makijażu składający się z podstawowych modeli niezbędnych do wykonania dobrego make-up. Na ekobieca.pl znajdziesz zestaw pędzli do makijażu Hakuro, świetny na początek.

Dzięki odpowiednio dobranym pędzlom, wykonasz makijaż dzienny, jak i bardziej ciężki makijaż wieczorowy szybko i sprawnie. Warto więc poświęcić chwilę i wybrać takie, które będą najbardziej odpowiednie do twoich potrzeb.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel