Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Peelingi do twarzy. Rodzaje peelingów. Jak wybrać dobry peeling?

2022-05-20
Peelingi do twarzy. Rodzaje peelingów. Jak wybrać dobry peeling?

Peelingi do twarzy

Każdy z Was z pewnością słyszał o peelingu twarzy. Jest to jeden z obowiązkowych etapów pielęgnacji. Peelingi są jednak różne i czasem pewnie zastanawiacie się “Czy ten rodzaj będzie odpowiedni dla mojej skóry?” Dziś przybliżymy Wam różne typy peelingów do twarzy. Opowiemy Wam też o tym, jaki peeling sprawdzi się do konkretnego typu skóry i jak wybrać dobry peeling.

Zacznijmy najpierw od tego, czym jest peeling twarzy. Jest to element pielęgnacji, który jest stosowany głównie w celu złuszczania martwych komórek naskórka. Po jego wykonaniu cera staje się miękka, oczyszczona i wygląda na zdrowszą. Dodatkowo jest przygotowana do następnych etapów pielęgnacji, gdyż składniki aktywne z innych kosmetyków mogą łatwiej wniknąć do jej głębszych warstw. Stosowanie peelingu pobudza skórę do wytwarzania nowych komórek, co przyspiesza proces regeneracji. Oczywistym skutkiem tego zabiegu jest także dokładne oczyszczenie skóry, co przeciwdziała powstawaniu trądziku. Peeling twarzy jest elementem obowiązkowym w przypadku pielęgnacji każdego typu cery.

Dlaczego warto jest regularnie wykonywać peeling twarzy?

  • skóra jest oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka, staje się gładsza i bardziej miękka w dotyku,
  • poprawia się krążenie krwi, dzięki czemu składniki aktywne zawarte w kosmetykach wykazują silniejsze działanie,
  • gruczoły łojowe zostają oczyszczone, zatem mniej pojawia się stanów zapalnych,
  • następuje szybsza regeneracja naskórka,
  • koloryt skóry zostaje wyrównany,
  • skóra wygląda świeżo i promiennie.

Jak często wykonywać peeling twarzy?

W przypadku tego etapu pielęgnacji ważna jest regularność i odpowiednia częstotliwość wykonywania peelingu. Nie można stosować go codziennie, żeby nie nabawić się podrażnień. Zaleca się wykonywanie peelingu twarzy 1 - 2 razy w tygodniu, w zależności od potrzeb skóry. Zawsze polecamy obserwować swoją skórę i dobrać pielęgnację do jej potrzeb, uwzględniając jednocześnie zalecenia producenta kosmetyku.
Zazwyczaj peeling jest stosowany:

  • W przypadku skóry naczynkowej, wrażliwej delikatny peeling poleca się stosować raz na 2 tygodnie.
  • Posiadaczki skóry normalnej mogą wykonywać peeling raz na tydzień.
  • Przy skórach grubych, tłustych i trądzikowych można wykonywać peeling - 1 lub 2 w tygodniu.

Warto też wspomnieć, o przeciwwskazaniach do wykonywania peelingu, jakimi są podrażniona skóra z otwartymi zmianami lub uszkodzeniami.

Rodzaje peelingów do twarzy:

  • mechaniczne
  • enzymatyczne
  • chemiczne
  • gommage

Peeling mechaniczny

Peeling mechaniczny to rodzaj złuszczania działa poprzez ścieranie martwego naskórka przy użyciu drobinek i ma wpływ na wierzchnią warstwę skóry. Efekt oczyszczonej, wygładzonej i miękkiej skóry jest widoczny natychmiast. Ten typ peelingu nie jest polecany przy cerach wrażliwych, naczyniowych oraz z trądzikiem.

Rodzaje peelingów mechanicznych:

Peelingi mechaniczne dzielimy ze względu na wielkość drobinek peelingujących. Mogą posiadać różne składniki odpowiadające za złuszczanie, od bardzo drobnego korundu, przez zmielone nasiona kawy, aż po drobne pestki owoców.

  • peelingi drobnoziarniste, stosowane głównie na twarz
  • peelingi gruboziarniste, podobne do scrubów, do stosowania na twarz lub na ciało

Peeling a scrub- czym się różnią?


Scrub jest metodą złuszczania naskórka na skutek intensywnego pocierania kosmetykiem z zawartością dużych drobinek ściernych. Najczęściej polecany jest do pielęgnacji dekoltu, biustu, brzucha. Jednak z czasem podział na peelingi i scruby staje się coraz mniej aktualny, ponieważ producenci stosują te nazwy zamiennie i obecnie scrub i peeling gruboziarnisty w większości przypadków oznaczają to samo. warto jest jednak mieć na uwadze, że drobinki w tych kosmetykach są duże i nie będą odpowiednie do pielęgnacji cer naczyniowych, wrażliwych i trądzikowych.

TOP 3 peelingi mechaniczne

 Veoli Botanica Peeling do twarzy z pestkami owoców zawiera pestki truskawki, które działają złuszczająco oraz różne oleje i ekstrakty roślinne, dodatkowo pielęgnujące skórę. Produkt z firmy Nacomi Oczyszczający peeling do twarzy i ust posiada zarówno cukier, nasiona maku oraz korund. Nie można też nie wspomnieć o tym, że przepięknie pachnie arbuzem. Normalizujący peeling marki Vianek, złuszcza martwy naskórek dzięki zawartości korundu, a dodatkowo posiada składniki, które regulują wydzielanie sebum, łagodzą i poprawiają kondycję skóry.

Peeling enzymatyczny

TOP 3 peelingi enzymatyczne

Peeling enzymatyczny zaliczamy do delikatniejszych, ponieważ działaja na zewnętrzne partie skóry i jej nie podrażnia. Ten typ peelingu usuwa martwy naskórek za pomocą enzymów owocowych takich jak papaina, bromelaina, keratynaza. Ich stosowanie nie wymaga masażu, dzięki czemu zminimalizowane jest działanie drażniące i przenoszenie bakterii. Peelingi enzymatyczne sprawdzają się idealne w przypadku cer wrażliwych, naczyniowych, trądzikowych, ale można też śmiało określić je jako najbardziej uniwersalne. Są bardzo proste w użyciu, gdyż wystarczy nałożyć je, odczekać odpowiednią ilość czasu, a następnie zmyć letnią wodą. Jednym z najczęściej wybieranych peelingów enzymatycznych jest Tołpa Sebio 3 Enzymy. Jest tak popularny, gdyż zawiera aż trzy enzymy papainę, bromelainę i kerartynazę, które razem wykazują silniejsze działanie. Propozycją dla osób, które potrzebują delikatniejszego złuszczania jest produkt z firmy Apis Enzymatyczny peeling do twarzy z żurawiną. Czymś między dwoma wcześniej wymienionymi będzie Sylveco enzymatyczny peeling do twarzy z papapiną i bromeliną.

Peeling chemiczny

Peelingi chemiczne złuszczają za pomocą związków chemicznych, najczęściej są to kwasy. Ze względu na zawartość tych substancji aktywnych są bardziej inwazyjne. Peeling chemiczny sprawdzi się dla każdego typu cery, należy tylko dobrać odpowiedni kwas. W zależności od rodzaju substancji, kosmetyki z tej grupy działają na różnych głębokościach skóry. Peeling z dodatkiem kwasów AHA działa powierzchniowo, natomiast BHA docierają do głębszych warstw. Istnieją bezwzględne przeciwwskazania do stosowania peelingów kwasowych i są to ciąża i okres karmienia piersią, alergie skórne, aktywna opryszczka, obecność otwartych ran w miejscu planowanej aplikacji. Dodatkowo zawsze po ich użyciu zaleca się stosowanie w porannej pielęgnacji kremu z filtrem SPF50.

Jaki peeling chemiczny sprawdzi się dla konkretnego typu cery?

Top 5 peelingów kwasowych do twarzy

Wybierając peeling warto dobrać jest go do potrzeb i rodzaju swojej skóry. Poniżej zamieszczamy ściągawkę, w której pokazujemy, jaki rodzaj peelingu dobrać do poszczególnych rodzajów cery.

  • cera wrażliwa - Nacomi Next Level Honey Smooth Peeling kwasowy do cery wrażliwej, posiada w składzie delikatnie działający kwas laktobionowy oraz inne składniki łagodzące, odżywiające i regenerujące skórę.
  • cera naczyniowa - Bandi Anti Rouge Peeling kwasowy na naczynka, to produkt przeznaczony do cer delikatnych z tendencją do podrażnień. Składnikiem złuszczającym jest kwas laktobionowy, a kosmetyk wzbogacony jest o glukonolakton, który silnie nawilża i poprawia koloryt skóry.
  • cera dojrzała - BasicLab ujędrnienie i wygładzenie Stymulujący peeling kwasowy, dzięki połączeniu kwasu glikolowego, laktobionowego, glutationu i resweratrolu zarówno złuszcza martwy naskórek, ale także działa rozjaśniająco, opóźnia procesy starzenia i przywraca skórze młody wygląd.
  • cera mieszana, z przebarwieniami - Nacomi Next Level Peeling Kwasowy AHA&PHA 30% doskonale oczyszcza, normalizuje i rozjaśnia skórę, ze względu na zawartość kwasu glikolowego, migdałowego, mlekowego i laktobionowego oraz dodatku naturalnych olejów i soku z aloesu.
  • cera tłusta, trądzikowa - Lynia Peeling kwasowy AHA 30%, zawiera mieszankę kwasów działających złuszczająco, oczyszczająco, oraz ekstraktów roślinnych które wspierają walkę z niedoskonałościami.

Peeling gommage

Peeling gommage działa zarówno na zasadzie złuszczania enzymatycznego, ale również występuje tu element tarcia. Należy go nałożyć na zwilżoną skórę twarzy i zostawić na chwilę, tak żeby enzymy miały okazję zadziałać. Następnie masujemy skórę pokrytą produktem, co powoduje rolowanie się kosmetyku i daje dodatkowy efekt złuszczania. Bardzo często pojawiają się w nich jako składniki peelingujące enzymy lub delikatne kwasy owocowe. Peelingi gommage mają gęste i kremowe formuły, co różni je od pozostałych. Jednym z przykładów tego typu produktu będzie Floslek Peeling gommage z kwasami AHA, który doskonale oczyszcza skórę i o nią dba, ponieważ oprócz kwasów AHA, zawiera ekstrakty roślinne zapewniające odpowiednią dawkę odżywienia i nawilżenia. Peeling z Eveline - enzymatyczny gommage Ananas, jak sama nazwa wskazuje jest połączeniem kwasów i enzymów, co daje skuteczny efekt złuszczenia. Dodatkowo produkt posiada bardzo przyjemną, żelową konsystencję.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu każdy z Was będzie już wiedział czym charakteryzują się poszczególne rodzaje peelingów. Jak widać wykonywanie tego elementu pielęgnacji jest bardzo ważne i sprawdzi się przy każdym rodzaju cery, wystarczy tylko dobrać odpowiedni peeling.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

pixel