Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

10,13 zł16,89 zł
2,03 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

10,13 zł16,89 zł
2,03 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

10,13 zł16,89 zł
2,03 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

10,13 zł16,89 zł
2,03 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

10,13 zł16,89 zł
2,03 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

10,13 zł16,89 zł
2,03 zł / g

Piękne i trwałe paznokcie – jak zrobić manicure hybrydowy samodzielnie

2019-03-20
Ostatnimi czasy coraz bardziej popularny staje się manicure hybrydowy. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które nie chcą bądź nie mają czasu malować paznokci co kilka dni, a także dla tych, które mają paznokcie kruche oraz łamliwe. Aby zaoszczędzić czas oraz pieniądze, wiele kobiet szuka sposobu na to, jak zrobić manicure hybrydowy samodzielnie. Jest to oczywiście możliwe, wystarczy posiadać kilka niezbędnych akcesoriów, aby wykonać w domu trwały i piękny manicure. Sprawdź, co będzie potrzebne do jego wykonania.

Aceton i pilniczki, czyli artykuły do przygotowania paznokci

Zastanawiając się, jak zrobić manicure hybrydowy w domu, należy zacząć od odpowiedniego przygotowania paznokci. Podstawowym narzędziem jest aceton. Z jego pomocą można dokładnie oczyścić, a także odtłuścić płytkę paznokcia. Warto również zaznaczyć, że oczyszczanie płytki paznokcia powinno odbywać się z pomocą specjalnych, bezpyłkowych wacików. Dodatkowo, przygotowując paznokcie do wykonania manicure’u hybrydowego, należy odpowiednio spiłować płytkę paznokcia. Do tego celu niezbędne będą specjalne pilniczki, z których pomocą można wypolerować paznokcie w taki sposób, aby aplikowane na niego produkty lepiej się trzymały.

Baza pod lakiery hybrydowe

Przed aplikacją lakieru, na oczyszczoną i wypiłowaną płytkę konieczne jest nałożenie odpowiedniej bazy pod lakiery hybrydowe. To jeden z podstawowych kroków do tego, jak zrobić manicure hybrydowy. Zadaniem bazy jest nie tylko ochrona płytki paznokcia przed odbarwieniem, lecz także zapewnienie lepszej trwałości lakieru. Bez użycia bazy manicure może nie wyjść bądź odprysnąć od płytki, co zdecydowanie nie jest efektem pożądanym.

Lakiery hybrydowe

Chcąc wiedzieć, jak zrobić manicure hybrydowy, nie można pominąć odpowiednich lakierów. Nie da się osiągnąć efektu i trwałości manicure’u hybrydowego bez odpowiednich produktów. Różnią się one zasadniczo od tych, które służą do malowania paznokci tradycyjną metodą. Takie produkty powinny być zamknięte w ciemnych buteleczkach, które nie przepuszczają światła. Posiadają również zupełnie inny skład, a przede wszystkim należy je aplikować z pomocą odpowiedniej lampy emitującej światło ultrafioletowe. Wybór kolorów wśród lakierów do manicure’u hybrydowego jest bardzo duży, nie tylko pod względem barw, lecz także tekstury samych produktów - mogą być neonowe, zmieniające kolor pod wpływem ciepła, mieniące się, holograficzne czy mieć wygląd tak zwanego ,,efektu syrenki”.

Jak zrobić manicure hybrydowy - lampa do paznokci hybrydowych

Jedynym sposobem jest użycie specjalnej lampy. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych lampy są dużych rozmiarów, jednak w warunkach domowych zdecydowanie wystarczą mniejsze lampy. Dodatkowo mała poręczna lampa będzie również doskonałym narzędziem mobilnym, które umożliwi wykonywanie manicure’u poza domem. Lampa do paznokci hybrydowych jest wyposażona w diody ledowe, które emitują odpowiednie światło ultrafioletowe. W takiej lampie można ustawić odpowiedni czas działania za pomocą timera. Najczęściej na utwardzenie lakieru potrzeba 30 sekund.

Zdejmowanie lakieru hybrydowego w domu

Manicure hybrydowy różni się od tego tradycyjnego nie tylko sposobem aplikacji, lecz także tym, jak powinno się go zdejmować. Niezbędny jest do tego czysty aceton, a także waciki oraz folia aluminiowa. Waciki i folię należy pociąć na małe kawałki. Waciki należy dobrze nasączyć w acetonie, następnie przyłożyć do paznokci, zawinąć folią i utrzymać ją na paznokciach około 15 minut. Po zdjęciu folii resztkę lakieru należy usunąć za pomocą drewnianego patyczka.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

NEONAIL Dry Top 7,2ml

NEONAIL Dry Top 7,2ml

38,99 zł brutto23,39 zł brutto
3,34 zł / ml brutto
pixel