Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Poprawne konturowanie twarzy - jakie kosmetyki będą potrzebne, jak dobrać je do kształtu twarzy? Konturowanie twarzy krok po kroku

2019-02-15
Podstawą pięknego i pełnego makijażu jest odpowiednie konturowanie twarzy, które pozwala na uwydatnienie poszczególnych jej obszarów, a także ,,schowanie” tych, które z natury są zbyt widoczne. Niezbędne do konturowania twarzy kosmetyki należy odpowiednio dobrać, aby końcowy efekt był zadowalający Oto kilka rad dotyczących konturowania twarzy krok po kroku, dzięki którym makijaż zawsze będzie wyglądał zachwycająco.

Konturowanie twarzy - kosmetyki, które są niezbędne

Aby wykonać pełny makijaż, uwzględniający konturowanie twarzy, należy zaopatrzyć się w kilka podstawowych kosmetyków oraz akcesoriów, które ułatwią to zadanie. Do niezbędników właściwego konturowania należą:

  • bronzer,
  • rozświetlacz,
  • róż,
  • skośny pędzelek,
  • gąbeczka do makijażu (do konturowania na mokro).

Wszystkie kosmetyki występują w trzech różnych formach - suchych, płynnych oraz kremowych. Ich wybór zależy od osobistych preferencji, jednak każdy z nich wymaga posiadania innego narzędzia do aplikacji - pędzelka bądź gąbeczki.

Aby ułatwić sobie kompletowanie produktów, które będą potrzebne do poprawienia konturów twarzy, można zdecydować się na wybór specjalnych palet do konturowania twarzy. To dobre rozwiązanie w szczególności dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z makijażem. Paleta do konturowania posiada wszystkie niezbędne produkty, które pozwolą na uzyskanie pożądanego efektu. Można jednak zrezygnować z niej na rzecz oddzielnych kosmetyków, wybierając te sprawdzone i ulubione.

Konturowanie twarzy dobrane do jej kształtu

Kolejnym krokiem udanego konturowania, po dobraniu kosmetyków, jest określenie kształtu twarzy i dobór odpowiedniej techniki konturowania. Dla twarzy bardziej podłużnej lepiej sprawdzi się konturowanie uwzględniające całą długość linii policzka, natomiast dla bardziej okrągłych rysów twarzy lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie konturowania w obrębie czoła i policzków.

Bronzer do konturowania - to, co ma zostać w cieniu

W konturowaniu twarzy zadanie bronzera polega na ,,schowaniu” tego, co naturalnie jest dość mocno eksponowane. Konturowanie zawsze uwzględnia policzki, a dokładniej linię szczęki. Aby jej zaznaczenie było prostsze, podczas malowania należy zrobić dzióbek z ust, a następnie ściętym pędzelkiem wykonywać delikatne ruchy, począwszy od brzegu twarzy na wysokości ucha do środka, wzdłuż naturalnego zagłębienia, jakie powstało podczas wydęcia ust.

W zależności od kształtu twarzy, wykonturować można również czoło, dolną linię policzków, a także brodę. Wszystko powinno odbywać się w myśl zasady, że rozświetlacz stosuje się w miejscach, które mają zostać uwypuklone, natomiast bronzer wręcz przeciwnie. Opcjonalne jest również zastosowanie bronzera wzdłuż linii nosa, co w efekcie ma go optycznie wysmuklić oraz wyszczuplić. Aby osiągnąć ten efekt, należy wykonywać delikatne ruchy mniejszym pędzelkiem, po obu stronach nosa, począwszy od wysokości kącika oka, przesuwając pędzel w dół.

Moc rozświetlacza - uwypuklenie

Zadanie rozświetlacza jest zupełnie odwrotne niż bronzera, dlatego te dwa produkty muszą być zestawione razem, aby osiągnąć pełny efekt konturowania twarzy. Rozświetlone powinny zostać punkty, które mają zostać uwydatnione. Produkt należy nałożyć na linię nosa, kości policzkowe tuż pod oczami, w obszarze między brwiami, opcjonalnie również nad łukiem brwiowym. W zależności od kształtu twarzy, rozświetlacz można również nałożyć na sam czubek brody i nosa.

Odrobina koloru w konturowaniu - róż

Aby ożywić nieco makijaż, warto dodać do niego również trochę koloru. W tej roli doskonale sprawdzi się róż w delikatnym kolorze jasnego różu bądź brzoskwini. Produkt należy delikatnie nałożyć na policzki, tuż nad linią konturowania bronzerem.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019

Polecane

pixel