Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prawdziwy hit w pielęgnacji skóry! Naturalne kosmetyki - dlaczego warto je stosować?

2019-03-15
Z roku na rok coraz głośniej promowany jest powrót do natury. Po szale substytutów, sztucznych tworzyw oraz substancji chemicznych tworzonych w sposób laboratoryjny, znów zaczyna się cenić to, co naturalne. Idea ,,slow life”, organicznego jedzenia i właśnie naturalnych kosmetyków wciąż zyskuje kolejnych zwolenników. Nie jest to jednak tylko kwestia mody. Naturalne kosmetyki mineralne to doskonały zamiennik preparatów chemicznych i jak się okazuje, może mieć zbawienny wpływ na kondycję skóry oraz włosów.

Kosmetyki organiczne - co to znaczy?

Produkty sygnowane mianem kosmetyków organicznych to substancje wykonane wyłącznie ze składników naturalnego pochodzenia, wykluczające wszelkie substancje chemiczne. Należy jednak zachować ostrożność w wyborze naturalnych kosmetyków, bo często zdarzają się przypadki, w których etykietę z hasłem kosmetyk naturalny zyskują produkty o składzie mieszanym. Wśród składników, których nie powinno być w naturalnych kosmetykach mineralnych, możemy wyróżnić:

  • SLS - pojawiają się najczęściej w szamponach do włosów, ale mogą występować również w żelach do mycia,
  • parafina - produkt powstały w wyniku przetworzenia ropy naftowej,
  • oleje silikonowe,
  • parabeny.

Kosmetyki naturalne zalety stosowania

Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, zalet ich stosowania jest bardzo wiele. Zwykle jednak za organiczne składniki cena jest nieco wyższa, w związku z czym sporo osób wciąż podchodzi do takich preparatów niepewnie. Wśród największych zalet stosowania naturalnych kosmetyków znajdują się:

bezpieczeństwo. W codziennej pielęgnacji cery, a także podczas wykonywania makijażu należy zwrócić szczególną uwagę na skład kosmetyków. To, co kładziemy na skórę, nie pozostaje dla niej obojętne, dlatego tak ważne jest, aby nie testować podejrzanych i niezaufanych preparatów. Jeśli aplikujemy naturalne kosmetyki, ograniczamy znacznie zagrożenie podrażnień, zanieczyszczenia czy nawet poparzenia skóry substancjami chemicznymi, do czego dochodzi niekiedy w przypadku tanich preparatów nieposiadających odpowiednich testów;
mniejsze ryzyko alergii. Naturalne substancje oczywiście również są alergenami, jednak podrażnienia skóry i silne reakcje alergiczne są znacznie częstsze w przypadku substancji chemicznych. Najczęściej dochodzi do nich po styczności z detergentami, jednak niektóre ze stosowanych powszechnie składników kosmetycznych również mogą bardzo pogorszyć stan skóry;
w zgodzie ze środowiskiem. Jeżeli komuś leży na sercu dobro naszej planety, bez wątpienia wybór naturalnych kosmetyków będzie krokiem w dobrym kierunku. Produkty organiczne powstają w sposób ekologiczny, a ich producenci dbają również o przyjazne środowisku opakowania. Dodatkowo nie wymagają produkcji tworzyw sztucznych i syntetyków;
wysoka skuteczność. Kosmetyki naturalne wykazują się taką samą, a często nawet o wiele wyższą skutecznością działania niż produkty, które powstają na bazie składników chemicznych.

Komu zaufać - najlepsze marki kosmetyków naturalnych

Podobnie, jak w przypadku wszystkich innych kwestii, tak i przy wyborze naturalnych kosmetyków najlepiej kierować się wiedzą i rekomendacją osób, które na temacie się znają, a także brać pod uwagę opinie użytkowników, którzy mieli już styczności z produktami danej firmy. Wśród najlepszych marek kosmetyków naturalnych znajdują się między innymi:

  • Nacomi,
  • BARWA,
  • Green Pharmacy,
  • MISSHA,
  • Receptury Babuszki Agafii,
  • Yope.
To zaledwie część szerokiego wachlarza marek, które zdecydowały się na linie kosmetyków o naturalnym składzie. Na rynku pojawiają się kolejne firmy, które cechuje troska o starannie dobrany skład swoich produktów.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

Nacomi Krem arganowy pod oczy 15ml

Nacomi Krem arganowy pod oczy 15ml

31,99 zł brutto25,59 zł brutto
1,71 zł / ml brutto
Nacomi Aqua Hydra Skin Nawilżający koktajl do twarzy 85ml

Nacomi Aqua Hydra Skin Nawilżający koktajl do twarzy 85ml

42,99 zł brutto34,39 zł brutto
0,40 zł / ml brutto
Yope Naturalny żel pod prysznic ujędrniający Kadzidłowiec i rozmaryn 400ml

Yope Naturalny żel pod prysznic ujędrniający Kadzidłowiec i rozmaryn 400ml

19,29 zł brutto15,43 zł brutto
0,04 zł / ml brutto
pixel