Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Skąd problem łamiących się paznokci? Domowe sposoby na słabe paznokcie

2019-03-07
Kruche i łamiące się paznokcie to problem, który dotyczy wielu osób. Istnieje kilka przyczyn takiego stanu, a także kilka sposobów na to, aby zmniejszyć objawy osłabienia płytki paznokcia i ją zregenerować. Podstawą jest nie tylko odpowiednia pielęgnacja paznokci, lecz także zbilansowana dieta i zadbanie o dobrą kondycję całego organizmu. Oto kilka sprawdzonych sposobów na słabe paznokcie, dzięki którym kondycja płytki z pewnością się poprawi.

Paznokcie prawdę powiedzą, czyli przyczyny kruchych paznokci

Paznokcie, podobnie jak włosy, są zwierciadłem ogólnej kondycji organizmu. Bardzo często to właśnie po ich osłabieniu można poznać, że dzieje się coś niedobrego bądź w organizmie występują poważne niedobory. Nie jest to jednak reguła, często bowiem okazuje się, że łamiące się paznokcie spowodowane są nieodpowiednią pielęgnacją lub urazami mechanicznymi. W kwestii kruchych paznokci przyczyny najczęściej są następujące:

  • niedobór wapnia i krzemu w organizmie,
  • niedobór witamin, w szczególności A, B, C oraz E,
  • urazy mechaniczne spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją (metalowe pilniki, złe nożyczki itp.),
  • działanie silnych produktów chemicznych, np. środków czystości,
  • osłabienie organizmu przez długotrwały stres bądź choroby ogólnoustrojowe,
  • schorzenia skóry, przede wszystkim grzybica.

Oprócz powyższych do gorszej kondycji paznokci mogą się również przyczynić niesprzyjające warunki atmosferyczne - przede wszystkim silne mrozy, częste stosowanie zabiegów kosmetycznych, takich jak manicure hybrydowy bądź wykonywanie go w nieodpowiedni sposobów.

Na ratunek, czyli domowe sposoby na słabe paznokcie

Przy problemie łamiących się paznokci niezwykle istotna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Bardzo ważne jest, aby chronić płytkę przed niekorzystnymi czynnikami i dodatkowo ją wzmacniać, by była twardsza, a co za tym idzie, bardziej odporna. Przede wszystkim warto zainwestować w dobrą i sprawdzoną odżywkę do paznokci o działaniu wzmacniającym i regenerującym. Oprócz gotowych produktów przed nałożeniem odżywki można również zastosować kilka naturalnych składników, które również mają działanie wzmacniające. Do takich należy:

  • cebula - to prawdziwa bomba witamin, warto się zatem przełamać i mimo charakterystycznego zapachu i drażniących soków, umieścić w połówce cebuli paznokcie i trzymać je tam około 15 minut. Tym sposobem płytki paznokci przyswoją cenne składniki odżywcze znajdujące się w tym warzywie;
  • olejek migdałowy i oliwa z oliwek - te dwa cenne składniki należy wymieszać ze sobą, a następnie nasączyć nimi wacik i wcierać substancje w płytkę paznokcia, a potem pozostawić do wyschnięcia;
  • aloes - należy go stosować w bardzo podobny sposób co olejek, jednak aby aplikacja była łatwiejsza, najlepiej zmieszać aloes z oliwą.

Potężna dawka witamin, czyli wzmocnienie organizmu

Oczywiście łamiących się paznokci nie należy ignorować i oprócz zadbania o samą płytkę, warto wykonać podstawowe badania i sprawdzić poziom poszczególnych mikroelementów w organizmie, a następnie w razie potrzeby uzupełnić je za pomocą diety i suplementów. Aby paznokcie, i nie tylko one, poczuły ulgę, należy zadbać także o wzmocnienie organizmu, a zatem o odpowiednią ilość snu, ograniczenie stresu, czas na relaks i odpoczynek.

Traktuj swoje paznokcie dobrze, czyli odpowiednia pielęgnacja paznokci

Każda część ciała zasługuje na szczególną troskę i uwagę, również paznokcie. Warto pamiętać o tym, aby używać tylko sprawdzonych preparatów, nie wykonywać manicure’u, szczególnie hybrydowego, u osób, które nie są profesjonalistami. Dodatkowo warto pamiętać o odżywkach, serum i innych produktach do pielęgnacji paznokci nie tylko wtedy, kiedy pojawia się z nimi problem, lecz także regularnie, aby cały czas dostarczać im cennych składników.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

pixel