Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 3 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Skuteczne sposoby na kołtuny we włosach - jak rozczesać kołtuny i jak im zapobiegać

2019-04-30
Poplątane włosy mogą być bardzo problematyczne, a utrzymanie ich w dobrym stanie i gładkiej formie nie jest wcale takie proste. Niekiedy kołtuny są na tyle duże, że ich rozczesanie jest niemalże niemożliwe i może skończyć się nawet obcięciem włosów. W przypadku skłonności do kołtunów we włosach, warto zastosować kilka elementów w codziennej pielęgnacji, aby zapobiec plątaniu i niszczeniu, a także ułatwić ich rozczesywanie.

Jak rozczesać kołtuny - ratunek dla włosów

Zapobieganie kołtunom we włosach i odpowiednia pielęgnacja są ważne, jednak czasami trudno uchronić włosy przed kołtunem i chcąc nie chcąc pojawia się on na włosach. Aby pozbyć się kołtuna, nie należy na siłę wkładać w niego szczotki i rozczesywać, bo to może skończyć się wyszarpaniem i połamaniem włosów. Sposobem na to, jak rozczesać kołtuny w takiej sytuacji, jest użycie specjalnej odżywki bez spłukiwania, a w przypadku jej braku można użyć tradycyjnej odżywki do włosów, nałożyć ją na kołtun i delikatnie masować. Dzięki kosmetykowi włosy staną się śliskie i podczas masowania będą się odczepiać od kołtuna. Po jakimś czasie, kiedy włosy nieco odpuszczą, można zacząć delikatnie rozczesywać je palcami, a następnie użyć grzebienia bądź szczotki.

Zapobieganie kołtunom - optymalna pielęgnacja włosów

Kołtunów we włosach można unikać za pomocą odpowiedniej pielęgnacji, która będzie chronić włosy przed poplątaniem. Stosowanie tych sposobów jest niezwykle ważne w przypadku osób ze skłonnością do poplątanych włosów. Oto kilka ważnych kroków na drodze walki z kołtunami.

  • Szczotka do włosów -może się wydawać, że szczotka jest rzeczą prostą i nie może w niej być nic innowacyjnego, jak się jednak okazuje, nawet wśród szczotek mogła trafić się prawdziwa perełka, która działa o wiele lepiej niż jej konkurentki. Ostatnio ogromna popularnością cieszą się szczotki Olivii Garden oraz szczotki silikonowe. 
  • Odżywka do włosów - sposobem na kołtuny we włosach jest również stosowanie odżywki po umyciu włosów, a także odżywek bez spłukiwania, które można zaaplikować na mocno potargane włosy przed ich rozczesaniem. Pomoc odżywki w takich sytuacjach jest niezastąpiona.
  • Jedwab do włosów - to kolejny produkt, który skutecznie zapobiega kołtunom. Stosowanie niewielkiej ilości jedwabiu rozprowadzonego po długości włosów zapobiega ich elektryzowaniu, a w efekcie również plątaniu. Jedwab do włosów jest bardzo prosty w użyciu i poręczny, można mieć go zawsze przy sobie.
  • Suszenie włosów na szczotkę - przy zapobieganiu kołtunom we włosach nie bez znaczenia pozostaje także sposób ich suszenia. W przypadku włosów podatnych na plątanie najlepiej sprawdzi się ich modelowanie podczas suszenia. Suszenie włosów na szczotce pozwala na odseparowanie włosów podczas podmuchu, dzięki czemu nie będą się sczepiać.
  • Warkocze na noc - to kolejny sposób na kołtuny we włosach, który jest wręcz niezastąpiony. Pozostawienie rozpuszczonych włosów na noc może doprowadzić do powstania wielu kołtunów, natomiast upinanie ich w ciasne koki czy wałki może je ciągnąć i koniec końców też nie jest to dla nich najlepsze rozwiązanie. Najlepiej sprawdzą się warkocze na noc. Jest to jedno z najkorzystniejszych upięć, które zapobiega zaczepianiu, a także ciągnięciu włosów, o ile warkocz jest luźny i tradycyjny - zapleciony na długości włosa, nie od czubka, jak w przypadku francuzów.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019

Polecane

Delia Cameleo Maska keratynowa do włosów, 200ml

Delia Cameleo Maska keratynowa do włosów, 200ml

19,99 zł brutto
0,10 zł / ml brutto
Ziaja Maska Wygładzająca do włosów 200ml

Ziaja Maska Wygładzająca do włosów 200ml

12,39 zł brutto
0,06 zł / ml brutto
Deni Carte Szczotka do włosów Kręconych D3

Deni Carte Szczotka do włosów Kręconych D3

13,49 zł brutto10,79 zł brutto
Yope Boost My Hair odżywka do włosów z proteinami 300ml

Yope Boost My Hair odżywka do włosów z proteinami 300ml

20,59 zł brutto16,47 zł brutto
0,05 zł / ml brutto
Yope Hydrate My Hair odżywka do włosów z humektantami 300ml

Yope Hydrate My Hair odżywka do włosów z humektantami 300ml

29,89 zł brutto23,91 zł brutto
0,08 zł / ml brutto
pixel