Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Rimmel The Multi-Tasker korektor 020 Fair 10ml

Rimmel The Multi-Tasker korektor 020 Fair 10ml

24,79 zł30,99 zł
2,48 zł / ml
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 8 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

Środki antybakteryjne – co powinniśmy o nich wiedzieć?

2020-04-20

Środki antybakteryjne

Środki antybakteryjne są jednym z kilku rozwiązań stosowanych w walce z niepożądanymi mikroorganizmami gromadzącymi się na różnych powierzchniach. Mogą one przyjmować naprawdę różne formy, od żelu, przez płyn, aż po zwykłe mydło. Tego typu produkty sprawdzają się dobrze zarówno podczas epidemii, jak i w sytuacji, gdy chcesz umyć ręce, ale nie masz dostępu do bieżącej wody. Nawyk regularnego stosowania takich środków jest bardzo korzystny i pomaga w uchronieniu się przed różnymi chorobami, od zwykłej grypy, aż po znacznie bardziej złożone wirusy.

Środki antybakteryjne mogą być stosowane zarówno w podróży, jak i w domu. Niewielkie opakowania pozwalają na zabranie ich ze sobą do torebki czy nawet kieszeni. W przypadku żeli i płynów do dezynfekcji sprawa jest jeszcze łatwiejsza ze względu na fakt, że do ich użycia nie potrzebujesz bieżącej wody. Sytuacja wygląda bardzo podobnie również podczas korzystania z chusteczek, które jednak nie wymagają od Ciebie samodzielnego dozowania środka antybakteryjnego.

Środki antybakteryjne - przegląd

Istnieje wiele środków antybakteryjnych różniących się od siebie pod względem formuły, sposobu aplikacji czy ogólnego działania. Wyróżnia się płyny, żele, chusteczki oraz mydła w różnych postaciach, od kostki, przez piankę, aż po płyn. Niektóre kosmetyki tego typu mają także dodatek substancji mających na celu pielęgnowanie dłoni wysuszonych alkoholem w nich zawartym. Lepiej wybierać właśnie takie produkty, ponieważ kilkukrotne, codziennie stosowanie środków antybakteryjnych jest w stanie doprowadzić do bolesnych pęknięć na skórze.

Poszczególne środki do dezynfekcji różnią się od siebie głównie pod względem sposobu aplikacji, a więc samej funkcjonalności. Najwygodniejsze z nich są chusteczki, dzięki którym nie musisz samodzielnie dozować produktu. Równie wygodne jest także korzystanie z żeli i płynów antybakteryjnych, umieszczonych w niewielkich opakowaniach pozwalających na zabranie ze sobą w dowolne miejsce. Do ich użycia nie potrzebujesz bowiem wody, co niestety ma miejsce w przypadku klasycznych mydeł.

Jak używać środków antybakteryjnych?

Sposób użycia poszczególnych środków antybakteryjnych różni się oczywiście w zależności od ich formy. W przypadku chusteczek wystarczy jedynie wytrzeć ręce za pomocą gotowego produktu, co jest zdecydowanie najłatwiejszą opcją. Tego typu artykuły pozwalają także na wyczyszczenie różnego rodzaju powierzchni, w tym telefonów, które gromadzą zabrudzenia przez cały dzień. Korzystanie z żeli i płynów antybakteryjnych również jest stosunkowo proste, jednak wymaga samodzielnego dozowania produktu. Podczas mycia rąk warto pamiętać o dotarciu zarówno do przestrzeni między palcami, jak i okolic paznokci.

Mydło antybakteryjne wymaga natomiast dostępu do bieżącej wody i wiąże się z koniecznością wytarcia dłoni o ręcznik, na którym również mogą gromadzić się bakterie. Z tego powodu często lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z jednorazowych ręczników papierowych, będących w stanie wchłonąć wodę. Zarówno płyny, jak i żele, chusteczki czy mydła znajdziesz w drogerii internetowej ekobieca.pl w bardzo atrakcyjnych cenach.

Środki antybakteryjne bez wychodzenia z domu

W drogerii internetowej ekobieca.pl kupisz wszelkiego rodzaju środki antybakteryjne bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki temu zakupy będą trwały jedynie kilka minut, a Ty oszczędzisz czas i pieniądze przeznaczone na dojazd do stacjonarnego sklepu. Kupując w naszej drogerii online, zbierasz również punkty, które następnie możesz wymienić na kosmetyki i akcesoria ze specjalnej oferty.

Ogromną zaletą kupowania środków antybakteryjnych w drogerii internetowej ekobieca.pl jest jednak fakt, że cały proces przebiega w jak najbezpieczniejszy możliwy sposób. Podczas zakupu możesz wybrać dowolny sposób wysyłki, od wizyty kuriera w Twoim domu, aż po pozostawienie paczki w punkcie odbioru, czyli stacji benzynowej, sklepie lub Paczkomacie. Dzięki temu nie musisz opuszczać swojego miejsca zamieszkania, a zamówione produkty przyjadą prosto pod wskazany przez Ciebie adres.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

pixel