Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 5 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 2 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 1 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g

To nie kosmetyki, to natura

2018-01-03
Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszy się wszystko to, co posiada naturalny skład, jest ekologiczne, nie zawiera tak zwanej “chemii” i sztucznych barwników. Dotyczy to zarówno kwestii żywności, jak i kosmetyków. Im mniej tajemniczych liter i cyfr w składzie produktu, tym chętniej jest kupowany.

Dary natury

Do produkcji kosmetyków naturalnych wykorzystywane są głównie ekstrakty z owoców i ziół. Robione są przede wszystkim na bazie masła i olejków. Ilość substancji chemicznych jest ograniczana do minimum, a podstawowe składniki kremów czy  balsamów nie są poddawane obróbce. Kosmetyki z tej półki mają kolor i zapach, jaki powstał przy połączeniu podstawowych składników. Być może w porównaniu z pozostałymi ich walory estetyczne i zapachowe wypadną słabo, jednak naturalne produkty posiadają wiele korzystnych właściwości, które mogą okazać się wyrównaniem tej straty.

Lepsza przyswajalność

Wszelkie zbawienne dla naszej skóry i organizmu substancje, są o wiele lepiej wchłaniane i przyswajane, jeśli są pochodzenia naturalnego. Substytuty chemiczne mają do tego o wiele mniejsze predyspozycje. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż substancje naturalne mają zbliżony skład i budowę do substancji, które występują w ludzkim organizmie. Ponadto zioła, owoce i inne produkty naturalne posiadają bardzo wiele mikroelementów, których pozbawione są substancje pochodzenia laboratoryjnego. Wobec tego działając na naszą skórę czyszcząco i nawilżająco dodatkowo dogłębnie ją odżywiają.

W zgodzie z naturą

Decydując się na wybór
kosmetyków pochodzenia naturalnego, robimy przysługę nie tylko własnej skórze, ale również środowisku. Produkcja substancji pochodzenia organicznego w zdecydowanie mniejszym stopniu przyczynia się do zanieczyszczenia ekosystemu. Sytuacja jest natomiast odwrócona w przypadku przemysłu chemicznego, który określa się jednym z najbardziej niebezpiecznych dla środowiska. Oprócz produkcji, kosmetyki z tej gałęzi przemysłu szkodzą planecie przez kolejne lata, kiedy dochodzi do ich rozkałdu.

Różnorodność i wybór

Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, ich dostępność stale rośnie. Większość drogerii stacjonarnych zapełniła już swoje półki produktami organicznymi, gdzie można znaleźć produkty różnego zastosowania produkowane przez wiele firm. O wiele wcześniej i  na większą skalę tego typu produkty dodały do oferty sklepy internetowe. Strona ekobieca.pl ma na swojej witrynie zakładkę poświęconą kosmetykom naturalnym z szerokim wyborem produktów. Wśród organicznych produktów odnaleźć można kremy, balsamy, olejki, mydła, szampony czy nawet płyny do szyb.

Skłonności do uczulania

Chyba jedyną wadą tego rodzaju kosmetyków, nie licząc krótkiego terminu przydatności (naturalne konserwanty - alkohol, witamina E itp.) i nieco wyższej ceny, jest ich skłonność do wywoływania reakcji alergicznych. Wbrew pozorom, produkty organiczne mogą przyczynić się do uczuleń w dużo większym stopniu niż te pochodzenia chemicznego. Przykładowo, jeżeli cierpisz z powodu alergii na pokrzywę, naturalne kosmetyki, które zawierają ją w swoim składzie zdecydowanie nie są dla Ciebie.  Na szczęście produkty organiczne również występują w różnych wariantach, a ich skład jest dokładnie opisany, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel