Darmowa dostawa od 199,00 zł
Listy zakupowe
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 4 5g

8,99 zł16,89 zł
1,80 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 6 5g

10,13 zł16,89 zł
2,03 zł / g
CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

CLARESA Lakier hybrydowy French Time 7 5g

10,13 zł16,89 zł
2,03 zł / g

Włosy wysokoporowate - charakterystyka. Jak dbać o włosy wysokoporowate

2019-04-03
Istnieje wiele rodzajów włosów, które można wyróżnić - włosy suche, puszące się, ciężkie, lekkie, cienkie, grube i tak dalej. Jednym z kryteriów, które pozwala scharakteryzować włosy, jest ich porowatość. Włosy wysokoporowate wymagają zupełnie innej pielęgnacji niż te niskoporowate. Na optymalną pielęgnację włosów o wysokiej porowatości składają się nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów, lecz także odpowiednie zabiegi. Jak dbać o włosy wysokoporowate?

Wysokoporowate włosy - charakterystyka

Stopień porowatości włosów - niski, średni bądź wysoki - odpowiada stopniu ich zniszczenia. W tej klasyfikacji włosy niskoporowate są najzdrowsze i cieszą się najlepszą kondycją. Ich łuski są zamknięte i przylegają do struktury włosa. Takie włosy już na pierwszy rzut oka wyglądają na zdrowe, jednak ich zdecydowaną wadą jest to, że nie układają się i są odporne na stylizacje - mają tendencję do ponownego prostowania się. Są również odporne na chłonięcie wody, a jeśli już zostaną zmoczone, bardzo długo oddają wilgoć - proces suszenia jest długi. Przeciwieństwem są włosy wysokoporowate. Łatwo je rozpoznać po tym, jak łatwo chłoną wodę i z równą łatwością natychmiast ją oddają - taki rodzaj włosów szybko można wysuszyć. Posiadaczki tego rodzaju włosów bardzo narzekają na ich puszenie się, łamliwość oraz suchość. Ich zdecydowaną zaletą jest podatność na stylizacje i układanie.

Włosy wysokoporowate pielęgnacja

W kwestii włosów wysokoporowatych pielęgnacja powinna być odpowiednio dobrana, aby włosy układały się jak najlepiej i były w odpowiedniej kondycji. Ponieważ włosy wysokoporowate są suche i zniszczone, a także mają nierówną strukturę i otwarte łuski, kluczowe w ich pielęgnacji jest, aby stosować odpowiednie kosmetyki do włosów. Kluczową rolę w pielęgnacji pełnią oczywiście odpowiednio dobrany szampon oraz odżywka. Produkty te powinny być bogate w składniki aktywne o silnym działaniu, które pozostaną w strukturze włosa na dłuższy czas. W składzie zarówno szamponu, jak i odżywki powinny znaleźć się takie składniki, jak gliceryna, mocznik czy miód.

Olejowanie a optymalna pielęgnacja włosów

Wysokoporowate włosy wymagają również regularnego olejowania. To niezwykle istotne ze względu na podatność włosów na przesuszenie. Nakładany regularnie olej pozwala domknąć łuski. Aby zabieg był jeszcze bardziej skuteczny, końcowe płukanie włosów najlepiej wykonać mieszanką wody z octem (np. jabłkowym). Jeśli chodzi o olejowanie włosów, przy włosach wysokoporowatych najlepiej sprawdzą się między innymi olej winogronowy, słonecznikowy czy kokosowy. Stosowanie olejów pozwoli dogłębnie nawilżyć strukturę włosa, a także wygładzić je i odżywić.

Czego unikać przy włosach wysokoporowatych

Aby zachować włosy w dobrej kondycji, należy również wystrzegać się kilku czynników, które znacznie pogarszają ich stan. Do takich należy z całkowitą pewnością gorące powietrze z suszarki. Po myciu włosów, w szczególności po ich olejowaniu, należy pozostawić je do naturalnego wyschnięcia. Podobnie z prostownicami i lokówkami - najlepiej ograniczyć ich stosowanie do zupełnego minimum. Na włosy wysokoporowate niekorzystny wpływ ma także chlorowana woda. Należy również unikać produktów, które posiadają w składzie alkohol oraz detergenty. Konieczne jest również stosowanie odżywki podczas mycia. Znacznie ułatwi proces czesania włosów i pozwoli uniknąć ich szarpania czy ciągnięcia - co znacznie osłabia kondycję wrażliwych i podatnych na uszkodzenia włosów.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019

Polecane

pixel